Több fejlődési lehetőséggel lennének elégedettebbek a munkavállalók

Pénzcentrum2015. december 29. 15:58

A magyar munkavállalók többsége szeretne külföldi nyervet tanulni a jobb állásért, azonban ha ténylegesen használni kell azt, akkor sokan megijednek a nyelvhasználattól. Nem meglepő, hogy még mindig az angol a legnépszerűbb külföldi nyelv.

A Bar-Angol felmérésében résztvevők 16,5 százaléka kifejezetten elégedett jelenlegi állásával, míg a többség csak közepesen elégedett, 26,9 százalékuk pedig egyáltalán nem az. Válaszaik alapján elsősorban akkor lennének elégedettebbek,

  • ha több fejlődési lehetőségük (30,2%), vagy
  • magasabb fizetésük lenne (28,8%) de
  • hasonlóan fontosnak tartanák, ha még több szakmai sikert tudnának elérni betöltött pozíciójuk során (16.5%).

A kutatásban résztvevőknek munkájuk során a legtöbbször a vezetőkkel, főnökkel való kommunikáció során kell használniuk az angol nyelvet, ezt követi a külföldiekkel történő kapcsolattartás, míg a harmadik leggyakoribb szituáció a tárgyalás, esetleg üzletkötés.

Kommunikáció nélkül nem válik senki sem hatékony nyelvhasználóvá, tehát mindenképpen olyan nyelvelsajátítási környezetre van szükség, ahol az emberek motivációt éreznek az angol nyelven való érintkezésre, és ahol feloldódnak a már említett gátlásaik. Ebben a gyakorlási folyamatban fontos szerepet játszhat az is, ha a munka során kell használni az angol nyelvet, mégis a motiváció szempontjából célszerű, ha az éles helyzetek előtt van lehetőség a szituációk szimulálására

- vallja Gönczy Edit, a Bar-Angol program alapítója.

Annak ellenére, hogy egyre több munkaadó igényli az angol nyelvi ismeretet, a válaszadók 25 százalékának nem kell szóban használnia az angolt jelenlegi munkahelyén, éppen ezért nem is szeretné saját magát olyan helyzetbe hozni, ahol ez felmerülhet. Így lehet az, hogy az álláskeresés során a magyarok 28 százalékának a második legnagyobb félelme, hogy angolul fog zajlani az interjú. 34,5 százalékuk leginkább attól fél, hogy elhagyja biztos munkahelyét a bizonytalanért és szintén alapvető önbizalomhiányra is utalhat, hogy az álláskeresők harmadik legnagyobb félelme, hogy nem talál majd jobbat jelenlegi munkahelyénél.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el,  havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

Álmaink útjában az angol nyelv hiánya

A kérdőívre válaszolók majd fele véli úgy, hogy ha megfelelő szinten beszélne angolul, sokkal könnyebben megtalálná álmai munkáját. A 49 százalékához képest csupán 27 százalékuk szerint múlik az áhított állás a több szakmai tapasztalat szerzésén.

Ha angol nyelven zajlik az interjú, akkor a legtöbben máshogy készülünk fel rá, mintha csak magyarul kellene. A megkérdezettek legnagyobb része például kiírja és betanulja az interjúhoz szükséges panelmondatokat, míg minden ötödik felvételizőt annyira frusztrál a helyzet, hogy ha angol interjúra kell számítania, inkább el sem megy.

Címkék:
karrier, nyelvtanulás,