Pénzcentrum • 2015. július 30. 15:02
Trükkös csalók Borbás Marcsi jó hírnevét kihasználva járják az országot és konyhai felszereléseket adnak el. A bűnözők főleg időseket vernek át a túlárazott eszközökkel. A nyugdíjasok egyébként is gyakori áldozatai az ilyen és ehhez hasonló trükkös átveréseknek, amelyekből egyre több fordul elő országszerte. Hogyan védekezzünk a bűnözők ellen, és mit tegyünk, ha már megtörtént a baj?
- olvasható Borbás Marcsi Facebook oldalán.
Bár az ismert emberek nevével gyakran visszaélnek, más trükkök még gyakoribbak a szélhámosok körében. Országszerte a legaljasabb trükkökkel próbálkoznak a csalók, a legutóbb például vitaminokkal vertek át nyugdíjasokat, de olyan is előfordult már, hogy a trükkös tolvajnál 100 millió forint készpénzt és ékszert találtak.
A termékbemutatókon az ajánlatok elsődleges címzettjei a nyugdíjasok vagy olyan sérülékeny fogyasztók, akiket egészségi állapotuk, életkoruk vagy nehéz anyagi helyzetük miatt könnyebben befolyásolnak a hirdetések, valamint az is gyakran előfordul, hogy a megtévesztő szóbeli tájékoztatásokon alapuló értékesítés érdekében egy pénzügyi intézet áruhitelt ajánl.
A fogyasztók minden vásárlás előtt győződjenek meg a termékbemutatón ajánlott termék egészségre gyakorolt hatásairól, kérjék el a hatósági tanúsítványait, tájékozódjanak a termék vagy a terápiás módszer mellékhatásairól, illetve arról, hogy más, szintén fennálló egészségügyi problémájuk esetén is alkalmazható-e.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Ha a fogyasztók nem kívánják igénybe venni az ajánlatot, a hozzá kapcsolódó szerződést sem kell aláírniuk, valamint ha valaki a termék megvásárlása után meggondolta magát, éljen 14 napos elállási jogával. Az elállási jog azonban csak az üzlethelyiségen kívül, és a távollévők között kötött szerződés esetén illeti meg a fogyasztót - áll a Gazdasági Versenyhivatal közleményében.