Pénzcentrum • 2015. június 21. 13:01
A statisztikák szerint bőven benne van a pakliban, hogy több mint egy évig is állás nélkül maradunk, ha elveszítjük munkahelyünket. Amellett, hogy érdemes anyagilag felkészülni egy ilyen időszakra, nagyon határozott munkakereső stratégiát kell folytatni. Íme néhány titok, ami sokat segíthet.
1. Eredmények
Hiába vannak kitűnő iskolai eredményeid, menő végzettséged, ha szaktudásodat nem tudod bizonyítani. Ahelyett, hogy adott esetben még egy szakképzésre beiratkozol, újabb továbbtanulási ötleteket fontolgatsz, szerezz gyakorlatot! Egy munkáltató szemében nagyon fontos a szaktudás, de ha azt is látja, hogy tehetségedet több munkakörben is kamatoztattad már, akkor könnyebben fog neked állást ajánlani.
2. Kedvesség
Ha megérkezel az adott céghez interjúra, légy kedves mindenkivel. Lehetőleg már az épület közvetlen közelében is. Sosem tudhatod, ki kicsoda, és milyen szerepe van a cégnél. Emellett különösen legyél kedves a recepcióssal, ő valószínűleg sok emberrek jó kapcsolatot ápol, és könnyen "bemárthat", ha bunkó vagy.
3. Légy tisztában a képességeiddel!
Azok a gyengeségek, amiket nem fogadsz el, nem is tudod fejleszteni őket. Ha szóba kerülnek, valószínűleg hirtelen haraggal reagálsz majd rájuk, ezért érdemes inkább tudatos kíváncsisággal fordulni feléjük. Például ha valahová nem vesznek fel, kérdezz rá, miért. Kérd meg őket, mondják el őszintén, mi miatt döntöttek a másik jelentkező mellett, mert szeretnél tanulni belőle. Hidd el, sokat segít majd.
4. Fontos, illesz-e a csapatba
Sose sajnáld, hogy nem vesznek fel valahova, ha nem szimpatikus a főnök, a kollégák, vagy a munkakörnyezet. Sokszor annyira kétségbeesetten szeretnénk munkát találni, hogy ellenérzéseinkre fittyet hányva akár elfogadnánk egy olyan állást, ahol első pillanattól kezdve nem vagyunk egy hullámhosszon a leendő főnökkel. Mivel az életed nagy részét munkával töltöd, egyáltalán nem mindegy, kikkel dolgozol együtt, milyen a csapat. Ugyanígy el kell fogadnod, hogy lehetsz bár a világ legjobb szakembere, nem lehetsz mindenkinek szimpatikus. És akkor tényleg jobb, ha nem téged választanak.
5. Hobbi
Ha valami érdekel, foglalkozz vele bátran! Sosem tudhatod, hogy két, első ránézésre kicsit sem rokon szakma, terület hol fog kapcsolódni, és hol lesz egymás hasznára. Milyen pozícióban tudod majd hasznosítani azt a tudást, amit csak kikapcsolódásként szedél fel. Lehet, hogy a hobbid révén leszel alkalmas egy olyan munkára, amire senki nem képes.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
6. Kérdezz!
Először is ne félj kérdezni. Senki sem úgy született, hogy mindent tudott, és mindenben profi volt. Csak ő is megtanulta, fejlődött benne. Másodszor pedig tanulj meg jól kérdezni! Ha jól kérdezel, hozzájutsz a megfelelő információhoz, és látszódni fog, hogy érdeklődsz, hogy lelkes vagy.
7. Tapasztalat
Sokan azt gondolják, hogy egyféle terület szakemberévé válni értékesebb, mint többféle tapasztalatra szert tenni. Pedig több kutatás is igazolja, hogy akik sok területen sokféle tapasztalatot szereznek, gyorsabban fejlődnek ezeken a területeken.
8. Ne jobb akarj lenni, légy más
Ha nem is rendelkezel pontosan azokkal a tapasztalatokkal és tulajdonságokkal, mint amik listázva vannak a hirdetésben, akkor se add fel! Mutasd meg azokat az egyedi vonásaidat, amik lehet, hogy még nagyobb hasznára lehetnek a cégnek. És egyébként sem a versengéssel tudsz igazán kitűnni, hanem az egyediségeddel.