Pénzcentrum • 2015. január 5. 17:30
Fiatal kora ellenére meglepően magabiztos kijelentést tett tízmilliókat érő nyereményéről Tóth Andi, a 2014-es X-Faktor győztese.
Saját maga kezeli majd tízmilliókat érő nyereményét az RTL 2014-es tehetségkutatójának győztese.
- fogalmazott nemrég Tóth Andi a Bors érdeklődésére.
Mint ismert, a magyarországi X-Faktor legfiatalabb győztese 10 millió forintot kap zenei karrierjére, további egymilliót pedig egy évig havonta egyéb kiadásaira; ezen kívül egy utazás és egy autó is ütötte a fiatal énekesnő markát.
A legtöbb fiatalnak ilyen fényűzés eszébe se jut(hat)
A hatalmas nyereményből akár saját ingatlant is vehetne magának Tóth Andi, ő azonban - természetesen fiatal életkora miatt - egyelőre marad a családi házban. Szülei a tehetségkutató alatt döntöttek úgy, hogy Budapestre költöznek; sajtóértesülések szerint az énekesnő is beszáll majd nyereményéből az ingatlanvásárlásba.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A legtöbb fiatalnak azonban eszébe sem juthat ilyen fényűzés. Friss felmérések szerint a 19-29 éves magyar fiatalok nagy része azért kénytelen otthon lakni, mert egyszerűen nem engedhet meg magának még egy olcsóbb albérletet sem - saját lakásról pedig többségük álmodni sem mer.
Az önállósodás - a szülőktől való elköltözés - a fiatal nőkre egyébként jobban jellemző, az albérletben élők kétharmada ugyanis nő. Természetesen az egyetem befejezése is jelentős változást hoz az önálló lakásba költözésben; felmérések szerint 25 év alatt a fiataloknak csak 13 százaléka lakik albérletben, 26 év felett ez az arány a duplájára nő. A bérelt lakást egyébként jellemzően ketten veszik ki, a bérleményben egyedül mindössze a fiatalok 8 százalékuk él.