Átverős levelek a postaládákban: Hernádi Juditot is bajba keverték

Pénzcentrum2014. szeptember 4. 16:59

Hódít a régi-új átverés: segélykérő levelekkel akarnak pénzt szerezni a csalók. Ezúttal Hernádi Judit nevét használták, színházkedvelőket rövidítettek meg a trükkös tolvajok.

Egy fiktív levélben kért pénzt a színésznő nevében egy csaló. Az irat szerint az összeg arra kellett, hogy a színésznő hazajöhessen külföldről. A kamu sztori szerint Hernádi külföldön ragadt, elvesztette minden iratát és a csomagját. Nagy bajban van, és a segítségük nélkül nem jöhet haza - tudta meg a Bors.

Amikor a lap tájékoztatta az esetről Hernádit kiderült, ő maga mit sem tud az egészről. Az eddigi információk alapján a színházjegyeket online vásárlók adatait szerezte meg a csaló, így célzottan tudta bekérni a pénzt azoktól, akik ismerik a művésznő munkásságát.

Megdöbbentő, hogy van, aki képes ilyen aljasságra! Remélem azonban, hogy a színházba járó nézők vannak olyan érettek, hogy nem hiszik el, hogy bárkitől pénzt kérnék. Csak remélni tudom, hogy még nem sokan küldtek

- mondta el a lapnak Hernádi. Az eddigi adatok szerint azonban sokan küldtek boldogan pénzt a tolvajnak.

Nem ez az első eset

Három évvel ezelőtt Németh Kristóf nevével éltek vissza. Egy ál-Facebook profil létrehozása után pénzkérő leveleket írogatott az ismerősöknek, követőknek a csaló. Neki akkor többszázezer forintot küldtek a jószándékú emberek, amit soha nem láttak viszont, és a tolvajt sem kapták el soha.

De hogyan védekezhetünk?

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Sokunknak landolt már a postaládájában ehhez hasonló levél. Külföldön ragadt családtag, barát, vagy elveszettnek hitt távoli rokon kért segítséget. De főleg pénzt. A csalók módszerei egyre kifinomultabbak - jól mutatja ezt a fenti eset is. Ezekben a helyzetekben a legjobb, amit tehetünk, hogy gyanakszunk. Ne higgyünk egyetlen levélnek. Kérdezősködjünk a családban, ismerőseink körében, nézzünk utána az interneten, kezdjünk el nyomozni. Akkor is, ha közeli ismerősünktől kapunk levelet. Fontos, hogy figyeljünk a válasz e-mail címre, próbáljunk telefonon kapcsolatba lépni ismerősünkkel (még akkor is, ha a levél azt állítja, hogy ellopták a készülékét). Természetesen ugyanilyen lényeges, hogy ne adjunk meg semmilyen, a bankszámlánkhoz kapcsolódó adatot, különösen számlaszámot, kártyaszámot, PIN-kódot ne.

Bárki számára akarnak is pénzt gyűjteni, próbáljunk meg hivatalos helyről információt szerezni. Alapítvány, segélyszervezet, vagy hasonló intézményen keresztül segíteni sokkal biztonságosabb, hiszen ezeknek a szervezeteknek utána tudunk nézni. Megbizonyosodhatunk róla, hogy a pénzt valóban arra a célra használják fel, mint amire küldtük. Érdemes az interneten böngészni: ha bármilyen botránnyal kapcsolatba került az adott szervezet, például leleplező újságcikkeket találunk róla, vagy más okból kétségeink merülnek fel a megbízhatóságával kapcsolatban, ne utaljunk. Emellett pedig soha, semmilyen körülmények között ne utaljunk pénzt ismeretlen számlaszámra, hiszen ahogy a fenti példa is mutatja, sok pénzt veszíthetünk.

 

Címkék:
karrier, celeb, átverés,