Pénzcentrum • 2014. április 13. 13:02
Az ének iskolája első évadának győztese, a 14 éves Farkas Zsolti nem panaszkodhat: egyetlen fellépésért vagy Az élet show-jában való egyetlen forgatási napért annyi gázsit kap, mint apukája havi fizetése.
A Blikk szerint az már csak hab a tortán, hogy szponzortól kapott tengerparti családi nyaralást, méregdrága hangszert, szemüveget, és támogatók fizetik énektanárát is. Mindent összevéve Zsoltika ma a legjobban kereső tinisztár.
A lap úgy tudja, hogy az Édes élet, illetve Az élet show-ja szereplői forgatásonként 80 ezer forint körüli összeget kapnak, a friss lemezes tinisztár egy félórás fellépéséért pedig szintén 70-80 ezer forintot kell kifizetni. Ebből nem nehéz kiszámolni: múlt héten koncert nélkül is legalább 400 ezer forintot keresett Zsolti révén a családja, mindössze öt nap alatt.
Zsolti a legjobban keresők közé tartozik
A versenyszférában közel 242 ezer forint volt az átlagos bruttó bér, mely 4,4 százalékos emelkedés éves alapon. A legtöbbet továbbra is az információ, kommunikáció és pénzügy területén lehet keresni. A közfoglalkoztatottak száma rohamosan nő.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A nemzetgazdasági átlag bruttó bér 226 ezer forint volt januárban, közfoglalkoztatottak nélkül azonban 239 ezer forint lenne, derül ki a statisztikai hivatal jelentéséből. A legalább öt főt foglalkoztató vállalkozásoknál az átlagos bruttó bér 241,8 ezer forint volt, ami nettó 158 ezer forint. A versenyszférában a bruttó bérek emelkedése 4,4 százalék volt éves alapon, a rendszeres kereseteké 3,6 százalék. A 0 százalékos januári infláció mellett így még a viszonylag visszafogott versenyszféra béremelkedés is nettó 4 százalék reálkereset-emelkedést jelent.