Népszava • 2014. március 5. 09:02
Januárban még felháborodtak az üdülési alapítvány pályázatáról lemaradt idősek, de mára kiderült, ők jártak jól - írja a Népszava. Egy nyugdíjas beszámolója szerint az egyik fürdőbe mindössze kétszáz forinttal olcsóbb az Erzsébet-kártya tulajdonosok jegye, mint a sima nyugdíjas jegy. Ám, ha az idősek hozzászámítják azt a 2500 forintos önrészt, ami a pályázat feltétele volt, kiderül, többet fizetnek, mint azok, akik nem nyertek a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítványnál.
Dühösek voltak a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány (MNÜA) kedvezményes fürdőzési pályázatáról lemaradt idősek, de mára kiderült, ők jártak jól. Egy, a Népszavát megkereső nyugdíjas saját tapasztalatáról számolt be. Mint írta, sikeresen elnyerte a pályázatot, minden feltételt teljesített, átvette az Erzsébet kártyát és elindult az egyik hazai fürdőbe. Ám ott nagy csalódás érte.
A 3 órás belépőért 1890 forintot kértek tőle, mert - mint a pénztárnál közölték - az Erzsébet-kártya tulajdonosoknak ennyibe kerül a belépőjegy. A sima nyugdíjas jegy egyébként 2100 forint, tehát a pályázaton elnyert "ingyenes" belépés csak 210 forint kedvezményt biztosít. A fürdőt egyébként 10 alkalommal vehetik igénybe a nyugdíjasok - írta az olvasó.
Az Erzsébet-kártya tulajdonosának pályázati önrészként már be kellett fizetnie 2500 forintot, így, ha a 10 alkalmas bérletet szeretné igénybe venni, akkor a "kedvezményes" 1890 forintos belépőhöz még hozzájön ennek az összegnek a tizede, vagyis 250 forint. Így az ő három órás jegye 2140 forintba kerül. Vagyis, ha a "kisnyugdíjas" nyert, 40 forinttal drágábban fürödhet, mintha nem pályázott volna.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A nyugdíjasok (akik megfeleltek a feltételeknek) pályázhattak, és ha nyertek, akkor 2 500 forint befizetésével 10-25 alkalmas fürdőbelépőt kaptak a meghatározott fürdőkbe, Kecskeméttől Harkányig, Gyulától Miskolctapolcáig. Az elnyert támogatás legkésőbb 2014. december 31-ig vehető igénybe, a határidő meghosszabbítására nincs lehetőség. Fontos tudni, hogy a támogatás nem fedezi a fürdőbe utazás költségeit, és nem is használható fel az útiköltség megtérítésére.
A részletekért KATTINTS IDE!