Pénzcentrum • 2013. szeptember 8. 13:03
Igencsak jól keresnek a Hal a tortán szereplői. Nem elég, hogy a főzéshez szükséges alapanyagot a csatorna fizeti, az egyhetes lakomákért ötszázezres sztárgázsit zsebelnek be.
Persze van az éremnek másik oldala is, a forgatások nagyon elhúzódnak, alkalmanként hajnali kettőig is eltartanak. Így kétségtelen, hogy a celebek megdolgoznak a pénzükért - írja a Bors.
A lap megbízható forrásból származó információi szerint fejenként 400-500 ezer forint körül mozog a heti gázsijuk, attól függően több, vagy kevesebb, hogy mennyire foglalkoztatott hírességről van szó.
Az átlagember számára félmillió rengeteg pénz, két-három hónapot is dolgozik érte, de mi sem lazsálunk. Ez alatt az egy hét alatt több heti munkát végzünk el - mesélte az egyik szereplő, aki nem kívánta felfedni a kilétét.
A magyarok fele elhagyná az országot egy jó állásért
Persze nagyon kevesen álmodhatnak ilyen luxusfizetésről Magyarországon. Talán ez okozza azt is, hogy Magyarországról többen költöznének külföldre egy jó állásért, mint a közép-európai régió többi országából, a megkérdezettek 48 százalék költözne el, ha kapna megfelelő állást egy másik országban. A lengyelek közül 34 százalék, a szlovákoknál 32 százalék, míg a cseheknél csak 30 százalék hagyná el a hazáját a jobb munkalehetőségekért.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Érdekes, hogy Magyarországon a legalacsonyabb azoknak az aránya, akik lemondanának a fizetésük egy részéről az állásuk megmaradásáért cserébe. A magyarok közül mindössze 15 százalék lenne hajlandó ilyen áldozatra, míg a régió többi országában ez az arány 30 százalék felett van - derül ki a Workmonitor című kiadványból.