Pénzcentrum • 2013. augusztus 3. 13:02
Gyerekkori álma volt az étterem mégis be kell most zárnia Mészáros Árpád Zsoltnak. A ház lakói, amelynek az első szintjén az IMÁZS nevű hely található, szavaztak: az Budapesti Operettszínház sztárjának mennie kell.
Természetesen nem a rosszindulat vezeti a Hajós utca 16-18. számú ház lakóit, hanem azt nem tudják tovább elnézni, hogy a színész az étterem megnyitása óta még nem fizette be az általa szerződésben is ígért 12 millió forintot.
Részben ebből az összegből újulna meg a homlokzat, ami jelenleg kevésbé szép ékköve a 6. kerületi belvárosnak. MÁZS (a színész monogramja) tavaly novemberben a Blikknek lelkesen mesélt arról, hogy gyermekkori álma vált valóra az étteremmel, hiszen vendéglátós családból származik. Az üzletbe nagyfia is besegített, de ez az álom foszlott szerte szerda este, amikor a társasházban élők a MÁZS adóssága miatt összehívott közgyűlésen arról született döntés, hogy visszavonják az étterem működéséhez adott társasházi engedélyeket, egyúttal az önkormányzathoz fordulnak, hogy zárassák be az üzletet.
Nem kell búslakodnia azonban az olvasóinkank. Egy hellyel ugyan kevesebb, de a legjobb magyar éttermek még mindigvárják az éhes vendégeket. Hol vacsorázzunk? A dontésben egy újabb toplista segít. A 20 helyszínt tartalmazó összesítés
szerint az első hazai Michelin-csillag tulajdonosa, vagyis a Costes a
főváros és egyben az ország legkedveltebb vendéglője. Akad azonban
vidéki vendéglátó is szép számmal a legjobbak között.
A Dining Guide idén is elkészítette a "Toplista Gasztronómia 2013" c. kiadványát, melyben többek között összesítették a legjobb hazai csúcséttermeket is. A top 20-as listára, mely az "Év Étterme 2012" szvazás eredményét tükrözi ezúttal is főként budapesti éttermek kerültek fel, idén azonban már a vidék is egyre inkább képviselteti magát a legjobbak között. A 20 legkiválóbb étterem közül 5 a főváros zajától (Székesfehérvár, Balatonszemes, Debrecen, Encs, Békéscsaba) távol található.
Bár a magazin összehasonlítása vélhetően szubjektív alapokon nyugszik, sokatmondó azonban, hogy a képzeletbeli dobogó első, illetve második fokára is egy-egy Michelin-csillagos étterem - a Ráday utcai Costes, valamint a Gerbeaud-ház büszkesége, az Onyx - állhatott fel. Ráadásul a szaklap szerkesztői szerint a verseny is egyre élesebb, amit jól jelez, hogy a top 20-ba került éttermek közül a Brill 13,5 pontot kapott, korábban pedig már 12,5 ponttal "be lehetett jutni" az élbolyba.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A kedvence tehát mindenkinek más, s ez a lista is szubjektív, mindenképp üdítő ugyanakkor, hogy egyre több igazán remek étterem van szerte az országban. Korábban ugyanis - akár alig néhány évvel ezelőtt - már az is élmény számba ment, ha árérték arányban nem lehetett panasz egy-egy vendéglátóegységre. Úgy tűnik azonban, egyre inkább igény van a magasabb gasztronómiai kultúrát, s a minőségi szolgáltatást nyújtó intézményekre. Ez pedig sokat javíthat a hazai turizmus állapotán is.