Pénzcentrum • 2013. április 17. 17:06
A napokban számoltunk be arról, hogy csúcsgázsit, havi félmillió forintot keresnek az Éjjel-Nappal Budapest sztárjai. Most újabb részletek derültek ki az új sikersorozat részleteiről.
Ötéves szerződést íratott alá az RTL Klub legújabb sorozatának szereplőivel - értesült a Blikk. Az Éjjel-nappal Budapest ugyanis olyan gyorsan elérte a várt nézettséget (már felzárkózott a listavezető Barátok közt mögé), sőt olykor meg is haladja, hogy a csatorna vezetősége úgy döntött, jó ideig nem is engedi Laliékat sehova.
Havonta közel 500 ezer forintos fizetés üti a markukat - mondta a lapnak egy informátor, aki azt is elárulta, a vidéki szereplők még albérletet is kapnak a munka mellé.
Mindez együtt igen jó feltételek számít, hiszen a több éve sikeresen futó sorozatok - a Barátok közt vagy a Jóban Rosszban - színészei nem keresnek ennyit. A Jóban Rosszban sorozatban csupán a kiemelt gázsival rendelkező szereplők fizetése közelíti meg ezt az összeget, a többség jelenetpénzt kap: attól függ a havi fizetésük, hány epizódban szerepeltek.
Az RTL Klub hivatalosan azt közölte, hogy az információkat sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánják, hiszen sohasem nyilatkoznak szerződések részleteiről.
Menedzseri fizetést kapnak
A sorozat sztárjainak félmilliós fizetése meglehetősen magasnak számít: több vállalatvezető is megirigyelhetné. A Workania állásportál által működtetett Fizetések.hu legutóbbi kutatásából megtudhatjuk, mennyit keresnek ma a menedzserek és cégvezetők a gazdaság különböző szektoraiban.
A nemek közötti összehasonlítás a férfiak előnyét mutatja: átlagos havi bruttó 700 ezer forint jövedelmük 33%-kal magasabb, mint női vezető társaiké (bruttó 526 ezer forint átlagosan). A szektorok közti összevetés szerint a telekommunikáció területén működő cégek vezetőinek havi jövedelme a legmagasabb: átlagosan bruttó 1 millió 168 ezer forint.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Az információs technológiákkal foglalkozó cégek vezetői átlagosan havi bruttó 1 millió 21 ezer forintot keresnek. A dobogó harmadik fokán a vegyipari cégek állnak, de az átlag már nem éri el az 1 millió forintot: bruttó 941 ezer forint itt az átlagjövedelem.
A gyógyszeripari cégek éppen hogy lecsúsztak a képzeletbeli dobogóról: a cégvezetők átlagbére ebben a szektorban bruttó 934 ezer forint.
Az elektrotechnikai iparban átlagosan bruttó 781 ezer forint, ingatlanokkal foglalkozó cégeknél 774 ezer forint, az autóiparban bruttó 759 ezer forint az átlagos jövedelme a cégek vezetőinek.
A nagykereskedelemi tevékenységet folytató cégek első emberei átlagosan bruttó 725 ezer forintot, a szállítmányozás, logisztika területén 704 ezer forintot keresnek.
A mezőgazdaságban 703 ezer forint a cégvezetők átlagjövedelme, a gépiparban 700 ezer forint.
Néhány adat a rangsor végén lévő szektorokból: a kultúrával foglalkozó vállalkozások vezetői átlagosan 414 ezer forintot, az önkormányzati szervek vezetői 375 ezer forintot keresnek, a nonprofit és civil szervezetek első emberei bruttó 349 ezer forintot, a szociális ellátásban vezető tisztséget betöltők átlagosan 313 ezer forintot. Az oktatási intézmények első számú vezetői átlagosan bruttó 291 ezer forintért igazgatják az intézményeket.
A bérfelmérés jelentős különbséget jelez a cégtulajdon szerinti összehasonlításban: a külföldi magántulajdonban lévő cégek első számú vezetői átlagosan bruttó 838 ezer forintot keresnek havonta, míg a belföldi magántulajdonban lévő vállalkozások vezetői 491 ezer forintot, az állami tulajdonban lévő szervezetek, vállalkozások élén dolgozók pedig bruttó 441 ezer forintot.