Pénzcentrum • 2012. november 10. 08:06
Kevés álláskereső gondol arra, hogy mennyire fontos az, hogy életrajzuk, pályázatuk kitűnjön a tömegből. Pedig egy egyszerű trükk sokat dobhat a helyzeten.
Nyugat-Európában és az Amerikában gyakori, nálunk még viszonylag ritka, hogy egy álláskereső QR-kódot helyezzen el önéletrajzán. Pedig ez az apró technológiai újdonság sokat dobhat a pályázaton, többek között azért, mert kiemeli az önéletrajzot a többi jelentkező közül, sőt, emlékezetessé teheti a pályázót a HR-szakember számára.
De mi is az a QR-kód?
A QR-kód egy kétdimenziós vonalkód (tulajdonképpen pontkód), ami nevét a Quick Response (gyors válasz) rövidítéséből kapta. A kódot a legtöbb okostelefon (egy egyszerű, ingyenesen letölthető programmal, és a készülék fényképezőjével) képes értelmezni.
Ha QR kódot találsz valahol, akkor tartsd a telefonod kameráját kód fölé és amennyiben a telefonnak sikerült beolvasnia a kódot, a képernyőre ki is írja az eredményt, azaz például behívja a kód mögött lévő weboldalt, telefonszámot vagy szöveget.
Mit rendelhet az álláskereső a QR-kódhoz?
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A folyamat egyszerű: a jelentkező generál egy kódot, elhelyezi azt az életrajzán (és természetesen leellenőrzi, hogy jól működik-e). A levelet megkapja a HR-szakember, okostelefonját a kód fölé tartva beolvassa azt. A kód tartalma lehet például egy honlapra (például a netre feltöltött önéletrajzunkra) mutató link, egy videó, vagy akár egy névjegy (név, telefonszám, e-mail cím), amit a telefon használója egy mozdulattal el tud menteni telefonkönyvébe.
Magyarországon még ritka
Ez egyáltalán nem elterjedt módszer Magyarországon, ugyanakkor jó ötlet, hiszen kiemeli a pályázót a többi önéletrajz közül - mondta el a Pénzcentrum.hu-nak Varga Balázs, a munkaerő-közvetítéssel foglalkozó Randstad Hungary marketing és PR vezetője. A szakember szerint ritka, de előfordul, hogy QR-kódos önéletrajzokkal találkoznak, ez sok esetben kiegészítő eleme egy amúgy is kreatív pályázatnak.
Varga Balázs szerint jó ötlet, ha olyan oldalakra irányítjuk a kódot, ahol korábbi munkáink, referenciáink találhatók, de akár az üzleti közösségi oldalon, a LinkedIn-en található profilunkra is mutathat a link.