A magyarok 15 százaléka dolgozna külföldön

MTI2012. február 6. 12:29

A világ munkavállalóinak ötöde szívesen dolgozna egy másik országban, ha olyan lehetősége adódna, hogy 2-3 évig, teljes munkaidejű állásban, három-öt óra repülőútnyi távolságra, a mostaninál 10 százalékkal magasabb fizetésért végezhetné a munkáját - közölte az Ipsos Zrt. hétfőn.

Az Ipsos-csoport 24 országban végzett felmérést a Canadian Employee Relocation Council megbízásából. A felmérés kutatta, hogy a magyar munkavállalók mobilitási kedve az átlagosnál valamivel alacsonyabb, 15 százalékuk mutat nagy érdeklődést egy ilyen ajánlat hallatán.

A kutatás adatai szerint leginkább Mexikó, Brazília, Oroszország, Törökország és India polgárai vállalnának külföldön munkát ezekkel a feltételekkel.

A külföldi munkavállalást motiválná, ha a két év elteltével garantáltan vissza lehetne térni a jelenlegi pozícióba, így a megkérdezettek 35 százaléka vállalkozna szívesebben a váltásra. Ösztönözné a külföldi munkavállalást, ha egytizeddel nagyobb bérezést, hazalátogatásra szóló repülőjegyet, fizetett nyelvtanfolyamot kapnának a máshol dolgozni kívánók.

A magyarok körében is a korábbi állásba való biztos visszatérés növelné leginkább a migrációs kedvet, míg a második legerősebb ösztönző erőnek a fizetett nyelvtanfolyamot jelölték meg.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el,  havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

Az Ipsos tájékoztatása szerint általában az alacsony jövedelműek, a kevésbé iskolázottak, a 35 év alattiak, a magasabb pozíciójú döntéshozók és a férfiak kerekednének fel, hogy más országban keressenek munkát. A magyarok körében viszont nincsenek ilyen jellegzetességek, az egyes társadalmi csoportokban a 15 százalékos átlagtól alig eltérő a mobilitási kedvet mutatók aránya.

 

Címkék: