MTI • 2011. december 8. 14:20
Hatvanhat ország átlagánál a magyarok nyitottabbak a külföldi munkavállalásra, a magasabb fizetésért és a karrierlehetőség miatt keresnek munkát a határokon túl. Ezt mutatja a világ piacvezető állásportáljait tömörítő nemzetközi szervezet, a The Network és az Intelligence Group 2011-es felmérése.
A The Network tagja a magyarországi Profession.hu is, amelynek közleménye szerint a júniustól szeptemberig zajló felmérésben 66 ország 162 495 álláskeresőjét kérdezték.
Míg a 66 ország átlagában az emberek külföldi munkavállalási hajlandósága 68 százalék, addig a magyaroké 84 százalék. Az országon belüli elvándorlási kedv egy-egy állás érdekében már nagyjából megegyezik a nemzetközi átlaggal. A magyar, országon belüli mobilitási hajlandóság 63 százalék, míg a nemzetközi 66 százalék.
A felmérésből kiderül az is, hogy az álláskeresők fele több mint 3, vagy 5 évig vállalna külföldön munkát, és 68 százalék előnyben részesíti a határozott idejű szerződéseket.
A tavalyi adatokból egyértelmű összefüggés látszott az adott ország gazdasági teljesítménye, GDP-je és a külföldi munkavállalási hajlandóság között. A magyarok legszívesebben amerikai és európai országokba mennének dolgozni.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
A külföldi munkavállalási hajlandóság Portugáliában a legnagyobb, 97 százalék. A második, Luxemburg és Nigéria (94 százalék), Katar (91 százalék), Tunézia (91százalék). Az utolsó öt ország a külföldi munkavállalási hajlandóság szerint: Litvánia és Szlovénia, illetve Kína (52 százalék), az USA (48 százalék) és Lettország (30 százalék).