Sok nyugdíjas nem is tudja, hogy van ilyen, pedig hasznos

Pénzcentrum2010. július 9. 12:02

Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság közzétette a 2010. első félévre vonatkozó országos ügyfélelégedettség felmérés összesített adatait. A számok jól mutatják, hogy sokan még mindig nem hallottak az elektronikus ügyintézés adta lehetőségekről, ha mégis, akkor sem használják azokat.

Az ügyfélelégedettség felmérés végeredménye

A válaszadók 41,5%-a kereste fel nyugdíjigény benyújtása céljából az ügyfélszolgálatot, 13,4%-uk általános felvilágosítást kért, míg az ügyfelek 9,6 %-a adatszolgáltatási kötelezettségének tett eleget. Többen kivételes nyugdíjigényeket intéztek, mások a folyamatban lévő ügyeik aktuális állásáról érdeklődtek, de akadtak, akik csak nyomtatványokat szereztek be.

A várakozási idő az esetek döntő többségében kevesebb volt, mint fél óra, az ügyfelek 52,5%-a 10 percen belül sorra került. A válaszadók 2,2%-a viszont elégedetlen lehet a várakozási idővel, mivel több, mint egy órát várakoztak az ügyfélszolgálaton.

A válaszadók többsége kiválónak minősítette az ügyintézők segítőkészségét, valamint az ügyintézés közérthetőségét és gyorsaságát, de sokan elégedettek az ügyfélfogadás körülményeivel és a nyitvatartási idővel is. A válaszadók mindössze 1,26%-a nem járt sikerrel az ügyintézés során, és úgy érzi, hogy nem kapott kielégítő felvilágosítást.

JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)


A többség átlagosnak tartja a kiszolgáló egységek színvonalát, de az elektronikus ügyintézésről még mindig kevesen hallottak. A válaszadók 23,25%-a nem is tudja, hogy van ilyen, 45,58% úgy nyilatkozott, hogy nincs lehetősége használni, míg 31,17% jónak tartja és él ezzel a lehetőséggel.

Korábban: Az elektronikus ügyintézés rejtelmei

Címkék:
ügyfélelégedettség,