A főnök már bárhol kémkedhet utánad: jól vigyázz, mit írsz!

Pénzcentrum2009. április 23. 15:00

Az Egyesült Államokban a munkáltatók ma már joggal ellenőrizhetik alkalmazottaik céges levelezéseit, illetve a céges mobilon végrehajtott hívásait, így feltehetően ezeken keresztül már senki nem próbál magánjellegű ügyeket intézni. Az azonban már hátborzongató, hogy a cégen kívüli fórumokon, közösségi oldalakon történő felszólalás is kirúgáshoz vezethet, ha épp nem olyan hangnemben ír az alkalmazott a munkahelyéről, vagy főnökéről, ahogy azt felettesei elvárnák tőle.

Az addig rendben van, hogy az intraneten, vagy mondjuk a céges belső chat-en nem szapuljuk a főnökünket, vagy magát a céget, de ha barátainkkal szeretnénk megosztani panaszáradatunkat, tehessük már szabadon!

Így gondolta feltehetően az a két new jersey-i beosztott is - írja a Wall Street Journal - akik egy olyan MySpace.com fórumon panaszkodtak munkahelyükről, ahova a regisztráció csak meghívás útján történhet, és főnökeik nem tartoztak a meghívottak közé.

Az egyik kollega azonban viccesen elmesélte a főnöknek, hogy milyen beszélgetés folyik az oldalon, aki először maga is jót nevetett az ügyön, majd később behívta az illetőt az irodájába, és felszólította, hogy adja meg felhasználó nevét és jelszavát az oldalhoz, és mutassa meg az említett bejegyzést.

A következmény természetesen a két beosztott elbocsátása lett, akik hiába vitték perre az ügyet, nem mellettük döntött bíróság.

JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Hasonló eset történt februárban New Yorkban is, ahol három rendőrtisztet felfüggesztettek, akik állítólag a Facebookon a város polgármesterét kritizálták, illetve káromolták, mivel azt hitték, hogy az ott megjelent kommenteket csak barátaik olvashatják, holott a városháza több képviselője is látta azokat. A két tiszt elbocsátási pere még folyik, tehát még nem tudni, hogy elegendő érv-e a kirúgáshoz a rendőrtisztek etikai kódexének megsértése, amit ellenük felhoztak az ügy kapcsán.

Bár az itthoni jogszabályok eltérőek az amerikaitól, talán érdemes levonni a következtetést - ha ez eddig nem lett volna mindenki számára így is nyílvánvaló - hogy nem érdemes semmilyen internetes oldalon ránk nézve kompromittáló dolgokat írni a cégről, vagy a főnökeinkről, hacsak nem az a cél, hogy megutáltassuk, vagy kirúgassuk magunkat.

Címkék: