Pénzcentrum • 2024. november 6. 14:45
Noha rekordokat döntögetnek a hitelezési statisztikák, azonban a hitel, mint pénzügyi termék megítélése 2024-ben sem egyértelmű. A Pénzcentrum és a Bankmonitor közös kutatásában arra keresi a választ, hogy az „átlagember” hogyan gondolkozik a hitelekkel kapcsolatban. Segítsd a munkánkat és töltsd ki a cikk végén található kérdőívet. Köszönjük!
Minden idők legjobb évét zárja idén a személyi kölcsönök piaca - derült ki az MNB friss, szeptemberi adataiból, miután idén már 230 ezer ilyen szerződést kötöttek a háztartások, több mint 600 milliárd forint értékben. Mindeközben a tavalyi bázishoz képest még nagyobb növekedést mutató lakáshitelek 2022 után a második legtöbb kihelyezést érhetik el 2024-ben.
Az MNB statisztikái tehát egyértelműek, egyre több magyar család keres külső finanszírozást otthonteremtési- vagy egyéb, ingóságokat érintő céljaihoz. Ugyanakkor nagy kérdés, hogy csak az élethelyzetek változása indukálta a pozitív trendet, vagy a magyar lakosság alapvető attitűdje változott, és bátrabban vesznek fel lakáshitelt vagy épp személyi kölcsönt, amire a devizahitel-pánik óta nem nagyon volt példa.
Felmérés: Áldás, vagy átok a hitel?
A hitel, mint pénzügyi termék megítélése 2024-ben sem egyértelmű. Éppen ezért a Pénzcentrum és a Bankmonitor közös kutatásában arra keresi a választ, hogy az „átlagember” hogyan gondolkozik a hitelekkel kapcsolatban. Arra vagyunk kíváncsiak, mit gondol a lakosság arról, hogy valóban lehet a hitel egy értéket teremtő eszköz, amivel gyarapodhatunk, vagy a társadalmi megítélés szerint inkább negatív vonatkozásai vannak a hitelfelvételnek. Segítsd a munkánkat, és töltsd ki az aláébbi felmérést arról, vajon mi jellemzi a bank és az adós viszonyát Magyarországon.