Pénzcentrum • 2024. április 8. 13:30
Igencsak megugrott előző évben a személyi kölcsönt felvevő magyarok száma, 2023-ban közel 12%-kal igényeltek többen ilyen típusú hitelt, mint az azt megelőző évben. A Pénzcentrum kutatásában arra keressük a választ, hogy melyek a legfontosabb szempontok egy személyi kölcsön igénylése során, hol tájékozódunk a pontos feltételekről és milyen hosszú az optimális átfutási idő az igényléstől az összeg folyósításáig.
A Magyar Nemzeti Bank adatai szerint tavaly 245 ezer új szerződést kötöttek a pénzügyi szolgáltatók, ami majdnem 26 ezerrel több az egy évvel korábbinál. A növekedés a Covid óta szinte folyamatos, a személyi kölcsön több százezer hazai háztartásnak jelent biztos pontot olyan esetekre, amikor váratlan vagy kisebb-nagyobb kiadások merülnek fel.
Az egyéb banki termékekkel ellentétben tavaly közel 22%-kal nőtt a személyi kölcsönök átlagos hitelösszege, vagyis az átlagos hitelösszeg 2,4 millió forint volt a bankszektor decemberi adatai alapján. Az új szerződések összege elérte az 522,9 milliárd forintot, ami 6,3%-kal több az egy évvel korábbinál.
Töltsd ki 3 perces kutatásunkat a személyi kölcsönökről itt:
Az ügyfelekért folytatott versenyben a pénzintézetek igyekeznek minél inkább leegyszerűsíteni az igénylés folyamatát. Ugyanakkor, mivel egy olyan kötelezettséget vállalunk a hitelfelvétellel, amely törlesztése akár évekig is tart, minden esetben érdemes tájékozódni a pontos részletekről, akár egy hitelösszehasonlító kalkulátorral megnézni a különböző bankok által elérhető lehetőségeket.
Kattints, és töltsd ki a Pénzcentrum kutatását: mindössze 3 perc!
Milyen hitel a személyi kölcsön?
A személyi kölcsön egy fedezet nélküli hiteltípus, a rendszeres havi bevétel összege dönt arról, hogy mennyi hitelt kaphatunk és milyen hosszú futamidőre. A hitelösszeg elköltése nincs célhoz kötve, vagyis az áruhitellel szemben szabadon felhasználható.
Te mit gondolsz a személyi kölcsönről? Mondd el a véleményed!
A kutatás a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán működő the CoRe lab-bel együttműködve készül, az eredményeiről a Pénzcentrumon megjelenő cikkekben folyamatosan beszámolunk majd. A kérdőív anonim és önkéntes, a válaszokat 2024. március 29. és április 14. között várjuk.
Köszönjük, hogy válaszaiddal segíted a kutatásunkat!