Pénzcentrum • 2019. január 29. 14:00
Manapság szinte csak arról hallani, hogy milyen olcsón és biztonságosan vehetünk fel személyi kölcsönt önerő és ingatlanfedezet nélkül. Ez így is van, azonban arról már igen kevés szó esik, hogy a bankok egy része még mindig számít fel díjat a folyósításért, ráadásul sok esetben nem is keveset.
A folyósítási díj olyan költség, amelyet a pénzintézet számít fel neked és a hitelösszegből kerül levonásra az adminisztrációért, hitelfolyósításért felmerülő banki költségekért cserébe. Lakáshiteleknél megszokhattad, hogy a magas induló költségek között ez a tétel is szerepel a tulajdoni lap, térképmásolat, közjegyzői okiratba foglalás és a földhivatali díjak mellett, amely jellemzően a hitelösszeg legfeljebb 2 százaléka, amelyet vagy befizetsz külön, vagy a folyósított hitelből vonják le azonnal. Arról azonban kevés szó esik, hogy a bankok jelentős részénél ez a díj a személyi kölcsönök igénylése során is felmerül, ráadásul ma már nem feltétlenül jelent csekély összeget.
KATT! Kölcsönre van szükséged? Rengeteg ajánlat egy helyen: kalkulálj, válogass!
Gáláns ajánlat vagy horror összegek
De mekkora is lehet ez a díj? Nos, igencsak változó. "A hitelintézetek eltérő üzletpolitikát folytatnak ebben a kérdésben, egyes bankok egyáltalán nem számítanak fel induló díjakat, míg másutt akár több százezer forint is lehet ez, persze hitelösszegtől függően" - árulta el a Pénzcentrum megkeresésére Veres Patrik, a Bank360 szakértője. Jó hír, hogy a megvizsgált 14 bank közül 9-nél nem merül fel ilyen költség, így az innen felvett személyi kölcsönöknél nem kell tartanunk attól, hogy kapásból levonnak néhány tízezer forintot az igényelt hitelből. Ezek a pénzintézetek a
- Budapest Bank,
- Cetelem (csak az akciós időszakban),
- CIB Bank,
- Cofidis,
- K&H Bank,
- Oney,
- OTP Bank,
- Provident,
- és az UniCredit Bank.
A fennmaradó pénzintézetek egységesen a hitelösszeg egy százalékában határozzák meg a folyósítási díjat (vagy ahogy az egyik pénzintézet elnevezte, "utalási díjat"). Ez a hitelintézetek a következők:
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
- Raiffeisen Bank,
- MKB Bank,
- Erste Bank,
- Sberbank (kivéve, ha adósságrendezésre veszünk fel hitelt, mert ekkor nem merül fel ilyen költség),
- és a Takarék Csoport
Mekkora összeget jelent az 1 százalék?
Az elsőre elenyészőnek tűnő költséggel már csak azért is érdemes számolni, mert akár igen kellemetlen meglepetésként is érhet minket egy nagyobb összegű személyi kölcsön igénylése esetén. Ma több olyan pénzintézet közül is választhatunk, ahol lehetőségünk van 10 millió forintnyi személyi hitel igénylésére is.
Ha nem vagy biztos abban, hogy kell-e folyósítási díjat fizetned a kölcsönért, érdemes egy kalkulátort használnod, ilyen a Pénzcentrum személyi kölcsön kalkulátora is. Azon túl, hogy sorrendbe állíthatod igényeid szerint a legkedvezőbb kölcsönöket, a folyósítási díj mértékéről is egyszerűen meggyőződhetsz más költségek mellett.