Pénzcentrum • 2015. december 8. 14:12
A bankoknál eltérő feltételekkel használhatjuk fel a CSOK-ot, nem mindenhol számít bele az önerőbe a támogatás. Melyik pénzintézet megengedőbb a lakáshiteles ügyfelekkel?
A lakáshiteleknél az ingatlan forgalmi értékének 80 százalékáig kaphatunk hitelt, az afeletti részt mindenképpen önerőből kell finanszíroznunk. A jegybank útmutatása nyomán a Családok Otthonteremtési Kedvezménye (CSOK) önerőként felhasználható lakáshitel igénylésekor, azonban a bankok ettől eltérhetnek, vagyis nem feltétlenül kötelesek önerőként elfogadni a támogatást.
Melyik bank megengedő?
Kétféle bank van ma Magyarországon, az egyik elfogadja a CSOK-ot önerőként, míg a másik nem. A dolog azonban nem ennyire egyszerű, ugyanis van, ahol a hitel típusától, máshol pedig a CSOK-tól függ, hogy a támogatás mellett kell-e önerőt felmutatnunk a bank felé.
- mondta a Pénzcentrum kérdésére Fitos Szilárd, a Hitelnet.hu portál hitelszakértője.
Más a helyzet, ha megelőlegezett támogatást igénylünk. A legtöbb bank szabályzata megegyezik a már meglévő gyerekek után igényelt CSOK-ra vonatkozó előírásokkal, viszont az OTP adósainak nem árt résen lenni. A bank ugyanis a meglévő gyerekeknél megengedi, hogy az önerő részeként mutassuk fel a CSOK-ot, míg a megelőlegezett támogatás esetén erre nincs lehetőség.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)