Pénzcentrum • 2014. június 27. 14:00
Az elmúlt napokban a Pénzcentrum.hu kiemelten foglalkozott a személyi kölcsönökkel. Szót ejtettünk arról, hogyan és mikor éri meg személyi kölcsönt felvenni, milyen gyorsan, milyen kondíciókkal folyósítanak a pénzintézetek, és tippeket is adtunk az optimális hitelfelvételhez. Tematikus hetünk zárásaként olvasóink kérdéseit mutatjuk, amelyekre a K&H Bank szakértői válaszoltak.
Ősszel (szeptember végén) házasodik a lányom. Úgy számoljuk, hogy 2,5 millió forint lesz az esküvő költsége, viszont a család addigra csak 1,6-1,8 milliót tud majd összegyűjteni. Mit tanácsolnak, vegyünk fel személyi kölcsönt? Mennyit lehet, mennyit érdemes (a szülők közösen törlesztenék a későbbiekben). Mennyivel előtte kellene elindítani az ügyintézést?
Személyi kölcsönnel érdemes kipótolni az önerőt, így biztonsággal meg tudják rendezni az esküvőt, de érdemes az időközben felmerülő költségekre is gondolni, így egy körülbelül 1.000.000 Ft-os kölcsön lehet segítség. A személyi kölcsönt az igénylést követő 2 munkanapon belül tudjuk folyósítani, így nem kell hónapokkal az esemény előtt benyújtani az igénylést . Fontos tudni, hogy az igénylők ingatlanát nem vonja be a bank fedezetként és a személyi kölcsön másik nagy előnye, hogy a havi törlesztés kiszámítható és a futamidő alatt végig fix összegű.
Kisvállalkozásomnak több követelése is van más cégek felé, akik sajnos már jó ideje nem fizetnek. Arra gondoltam, hogy saját nevemben veszek fel személyi kölcsönt, hogy ne kelljen végleg lehúzni a rolót. Mit tanácsolnak, milyen hitelt válasszak?
Kifejezetten vállalkozás finanszírozási célra nem ajánlott a személyi kölcsön, azt javasoljuk, hogy a cég bankszámlájához kapcsolódó folyószámla hitelkeretet igényeljen, mert ez a legjobb megoldás a napi likviditás menedzselésére.
Vőlegényemmel augusztus végére tervezzük az esküvőt. Mivel csak ő dolgozik - havi jövedelme nettó 160 ezer forint -, és családunk sem áll túl jól, arra gondoltunk, személyi kölcsönt veszünk fel. Kérdezem, hogy ha 800 ezer forintot vennénk fel (kaphatunk annyit egyáltalán?), mi lenne a legkisebb törlesztőrészlet, amivel vissza tudnánk fizetni?
Hitelfelvételkor nagyon fontos, mind a bank, mind az ügyfél részéről, hogy átgondoltan, megfontoltan döntsenek a hitelösszegről annak alapján, hogy mekkora havi törlesztőrészletet tud, képes vállalni az igénylő az egyébként is felmerülő, rendszeres havi kiadásai mellett. Ebben az esetben azt javasoljuk, hogy az ügyfél vegye igénybe az előzetes hitelbírálatot, amelynek eredményeképpen, az ügyfél pontos élethelyzete (bevételei, kiadásai, munkavállalói státusza) alapján pár perc alatt meg tudja a bank mondani az igényelhető hitelösszeg nagyságát és annak kondícióit.
Nyugdíjasként (74 éves vagyok) vehetek fel személyi kölcsönt (kb. 750 ezer forintra lenne szükségem)? A kor számít az elbírálásnál?
Ebben az esetben is a bank a szokásos módon bírálja el az igényt, a hiteligényléshez adóstárs bevonása szükséges.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Olvastam cikküket arról, hogy melyik bank milyen gyorsan ad hitelt: ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy úgy tudok személyi kölcsönt felvenni, hogy most elintézem a papírmunkát, de csak szeptembertől kérem a folyósítást? Ez jelenthet valamilyen kedvezményt esetleg?
Mivel az igényléstől számított 2 munkanapon belül tudja a bank folyósítani a személyi kölcsönt , ezért nincsen szükség arra, hogy hónapokkal előbb elkezdje az igénylési folyamatot, annál is inkább, mert a bank mindig az aktuális élethelyzetet vizsgálja, ezét egy ilyen helyzetben szeptemberben mindenképpen elvégezné a bank az új hitelbírálatot.
Nemrég töltöttem a 66. évemet, és szükségem lenne kölcsönre. Olvastam, hogy ehhez adóstárs bevonása szükséges: ez pontosan mit jelent? Ki lehet az adóstársam? Egy rokonom? Vagy valaki, akinek rendszeres fizetése van? Egy másik nyugdíjas lehet adóstárs?
Egyenesági rokont illetve házastársat elfogad a bank adóstársként.