Pénzcentrum • 2014. június 7. 13:02
Úgy tűnik, szép lassan kikecmereg az őrületes adósságcsapdából L. L. Junior.
A TV2-n futó Édes életben szereplő rapper eladta a házát a barátjának, így megszabadult az ingatlanon lévő fél tucat végrehajtástól. Nyár végéig, részletekben akarja rendezni minden fennmaradó adósságát, hátralékát.
L. L. Junior a bankjának 51 997 svájci frankkal (jelenlegi árfolyamon nagyjából 12,5 millió forint) tartozott, de adóssága volt az adóhivatal, a társasház és a közüzemi szolgáltatók (Elmű, gázművek) felé is. Az adósságok miatt végrehajtás indult és elárverezték a VII. kerületi lakását.
Mint azt az énekes a lapnak elmondta, 8,3 millió forintot már rendezett a hitelező bank felé, mert annyiért vette meg a lakását egy barátja. A szolgáltatókkal pedig folyamatosan tárgyal arról, miként tudja kifizetni az elmaradásait.
A rapper az utóbbi időben minden bevételének félreteszi a felét, mert házat szeretne venni, miután rendezte az elmaradásait.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Így kerülheted el, hogy hasonló sorsra juss: válassz hitelt okosan
A
hitelfelvételkor körültekintően kell kiválasztani a hitel
konstrukcióját és a kölcsönt nyújtó hitelintézetet. Három tényező van,
amire figyelni kell akkor, amikor hosszútávú adósságfizetést vállalunk:
- A havi törlesztőrészlet
- A visszafizetendő teljes összeg
- A teljes hiteldíjmutató (THM).
Ezen kívül szinte minden bank támaszt feltételeket, amelyek a jövedelem beérkezésére, vagy az aktív számla-, vagy kártyahasználatra vonatkoznak. Azonban amikor lakáshitelt veszünk fel, az első probléma amivel szembesülünk az, hogy a piaci kamatozású, vagy a kamattámogatott terméket válasszuk. A hitel kiválasztásának további pontjairól ebben a korábbi cikkünkben olvashatsz.