Pénzcentrum • 2014. április 9. 11:01
Adókedvezményeket adhat a kormány a bankoknak, ha csökkentik az adósok terheit - derült ki Rogán Antal Hír TV-n elhangzott szavaiból. A politikus szerint hamarosan kivezethetik a devizahiteleket - írja a Portfolio.hu.
A politikus a Hír TV Magyarország élőben című műsorában Orbán Viktor hétfői sajtótájékoztatóján elhangzott szavaival összecsengő módon azt mondta, a bankadó marad, de a részletszabályairól lehet beszélni.
Ennek egyik feltétele, hogy a bankok hajlandóak legyenek cserébe nyújtani valamit a devizahiteleseknek. A kormány kész visszamenőlegesen is szabályozni a devizahitel-szerződések aránytalanságait. Az Alkotmánybíróság felhatalmazta erre a parlamentet - mondta Rogán a televízióban, hozzátéve: a határozat egyenlő tehermegosztást ír elő a bank és az ügyfél között.
A parlament tud majd döntést hozni a devizahiteles ügyekben, aminek Rogán szerint még ebben az évben meg kell születnie. Szerinte 2014-ben kialakul egy menetrend, ami alapján végleg kivezetik a devizahiteleket Magyarországról.
A Magyar Nemzet szerdán írt arról, hogy értesülései szerint a Kúria májusban még nem dönt az egyoldalú kamatemelésekről és az árfolyamrésről, amelyekkel kapcsolatban az Európai Bíróság április 30-án esedékes határozatára vár. Valószínű ezért, hogy csak az Országgyűlés őszi ülésszaka foglalkozik majd a kérdéssel.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
A Portfolio.hu véleménye szerint Jó hír a bankoknak, hogy a kormány a jelek szerint olyan devizahiteles csomagot képzel el, amelyben a terheket nam csupán a bankok viselik, hanem (adókedvezményen keresztül) részt vállal belőle az állam is. Igaz, korábban - például a végtörlesztés idején - is kaptak (30%-os) bankadó-kedvezményt a bankok, a hitelintézetek végtörlesztési vesztesége azonban így is tetemes (közel 260 milliárdos) volt.