Pénzcentrum • 2014. január 8. 13:04
Szerdára gyakorlatilag egyértelművé vált, hogy Széchenyi Bank vásárolja meg a nála százszor nagyobb méretű Raiffeisen Bankot. Bár a tranzakció részleteit egyelőre nem ismerjük, az ügyfelek számára fontos kérdés lehet, mi történik a pénzükkel, hitelükkel, megtakarításukkal.
Fizetni kell a hitelemet, ha kivonul a bankom?
Igen. Egy bank kivonulása mindig rendezett folyamat, aminek része a teljes ügyfélbázis átadása egy másik hitelintézet számára. A hiteleket is az eredeti feltételek mellett kell majd visszafizetni, csak teljes kivonulás esetén máshova, egy másik banknak. Az is előfordulhat, hogy nem lesz teljes kivonulás, a pénzintézet csak befejezi aktív tevékenységét és az állomány kezelésén túl semmilyen tevékenységet nem folytat.
Ez utóbbi esetben szinte semmit nem vesznek észre az ügyfelek a változásból. A csekkek azonos logóval érkeznek, ugyanoda kell fizetni. Annyit érdemes lehet kipróbálni ilyen helyzetben, hogy leülünk a bankunkkal tárgyalni egy esetleges részleges adósság elengedésről és végtörlesztésről. Jövőre már adómentes lesz ez a bank számára is, így egyre kedvezőbbek a feltételek.
Mi lesz a betétemmel?
A betétekkel még kevesebb gond lehet, hiszen az állomány átvállalása vagy felvásárlása itt is kötelező feltétele a kivonulásnak, de még az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) százezer eurós biztosítása is védi a megtakarításainkat.
Akkor semmit nem fogunk érezni a bankok kivonulása után?
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Dehogynem. Kevesebb versenyző kisebb versenyt is jelent. Ez a már így is magas bankolási költségekre hat kedvezőtlenül. Ha egyre kevesebb bankban tudunk megtakarítani, folyószámlát vezetni, vagy hitelt felvenni, akkor számíthatunk a betéti kamatok csökkenésére, a díjak emelkedésére és a hitelkamatok megugrására.