Pénzcentrum • 2011. október 28. 11:00
Továbbra sem lehet találni igazán kedvező forinthitelt végtörlesztésre. Lelassultak az események a jelzáloghitelek piacán, a referenciarátához kötés és a kötelező pozitív adóslista felállítása előtt, a végtörlesztés kellős közepén megemelkedett THM-ek beálltak egy igen széles, 10 - 14 százalékok közötti sávba. De jó ez a hitelből végtörleszteni szándékozóknak?
Az általunk megkérdezett hitelintézetek közül csak hárman válaszoltak arra a kérdésre, devizahitel kiváltásra is nyújtanak forinthitelt. Az elmúlt egy hónapban többen jelezték, hogy külön terméket dolgoznak ki erre a célra, de ez eddig nem történt meg. Nézzük azt a három bankot, ahol biztosan kaphatunk hitelt végtörlesztésre, néhol gyorsított ügyintézéssel.
A cikk megjelenése után a Gránit Bank is jelezte lapunknak, hogy a fiókjaiban elérhető jelzálogalapú hiteleket fel lehet használni végtörlesztésre is. A bank által kínált kölcsönök THM-jét táblázatunkban feltüntettük.
>> Jobban járnál a forinthitellel? Végtörlesztő kalkulátor <<
A K&H jelenleg a bankon kívülről érkező ügyfeleknek kínál forinthitelt. Jelenleg a "K&H ingatlanfedezetű hitel - csak kamattal" gyorsított eljárással hitelkonstrukció vehető igénybe az újonnan érkező hitelállomány esetén, vagyis K&H devizahiteleseinek nincs lehetősége a bankon belüli kiváltásra. A Bankon kívüli ügyfeleknek nyújtott hitel THM-je 10,3 százalék. A Budapest Bank sem dolgoz ki új terméket végtörlesztésre, azonban a hitelkiváltáshoz a bank meglévő forintalapú jelzáloghitelei továbbra is elérhetőek mind a saját, mind a külső ügyfelek számára. THM (%): 12,36%. Kezdeti költséget a bank nem számol fel, az ügyfélnek csak a bankon kívül álló díjakkal kell számolnia (közjegyző, földhivatal stb.). A bank terméktulajdonságának köszönhetően a bankszámlán tartott pénz csökkentheti a törlesztőrészletet vagy a futamidőt, ezért magasabb keresetűeknek alternatíva lehet alacsonyabb THM értékű konstrukciókkal szemben is a bank "Egyenlítő Hitele"
A takarékbank arról számolt be, hogy a hálózatukban egységesen kínált hitel THM-e 11,42 százalék, de ettől az egyes szövetkezeti intézmények eltérhetnek. Amennyiben takarékszövetkezetektől kívánunk hitelt felvenni, keressük fel a legközelebbi fiókot; a korlátos erősforrások miatt a legtöbb intézmény csak a saját vonzáskörzetében tud hitelt nyújtani. A takarékpontokban is elérhető kölcsön esetén számolni kell az ingatlan-nyilvántartásieljárás díjjal, mely 12 600 Ft/ingatlan, valamint a számlavezetés díjra, ami 199 Ft/hó (mivel ennek nyitása kötelező).
Az alábbi táblázatban a bankok hirdetményében szereplő nem feltétlenül kiváltó jelzáloghitelek díjait tartalmazza.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Eddig is ismert volt a szövetkezetből bankká alakult Pannon Takarékban ajánlata, mely a kezdeti 10,72 százalékos THM-jét mára 11,42 százalékra növelte. Nem kaptunk visszajelzést ugyan a Volksbanktól, de úgy tudjuk a náluk 9,32 százalékos THM-mel kínált hitelt végtörlesztése is fel lehet használni. Ez a bank volt az egyik, mely csökkentette a hitel díjait az elmúlt időszakban. Az OTP, Erste és a CIB viszont nem nyúlt a termékhez az elmúlt 22 napban.