Pénzcentrum • 2011. augusztus 9. 12:02
Egy szentesi nyugdíjasnak hitelre lett volna szüksége vállalkozása fejlesztéséhez, pénz helyett azonban csak ígéretet kapott. Jelenleg úgy tűnik, egymilllió forintnál is többet bukott.
Svájcifrank-alapú hitelét szerette volna visszafizetni és a gazdaságát fejleszteni a nyugdíjas Áfra Sándor. Tavaly novemberben olvasta annak a cégnek a hirdetését, amelyről ma már tudja: kár volt kölcsönt remélni tőlük - tudta meg a Dévilág napilap.
Mint a férfi a lapnak elmondta, a hitel nyújtója számára komoly cégnek tűnt, rendszeresen hirdettek az újságokban. Felutazott Budapestre és érdeklődött, kaphat-e egy nagyobb összegű hitelt. Úgy tervezte, hogy ebből kifizeti a frankhitelt és belekezd egy kisebb mezőgazdasági vállalkozásba.
Az ügyintéző két nap múlva közölte telefonon: mehet szerződést kötni. A férfi jóhszeműen befizette az egymilliónként 50 ezer forint regisztrációs díjat, valamint az első havi részletet. A nő megnyugtatta, hogy 8-10 héten belül kézhez kapja az igényelt összeget. Havi 87 ezer forintos törlesztőrészletekről kapott csekkeket, amelyekből kettőt be is fizetett, akkor azonban elfogyott a türelme.
Áfra Sándor szerint a cég fővárosi irodájában olyan feltételeket teremtenek, hogy a leendő ügyfelek ne tudjanak egymással szóba elegyedni. Arról is beszámolt, hogy a többoldalas szerződés elolvasására nem adtak időt, sietősen aláíratták vele a papírokat, némely pontokkal kapcsolatban pedig az ügyintéző azt mondta, hogy nem kell elolvasni, nem vonatkozik rá.
"Több mint egymillió forintom van náluk, ezt szeretném visszakapni. Nem tudom, hogy sikerrel járok-e, ugyanis megmutattam a papírokat egy ügyvédnek, és nem sok jóval kecsegtetett. A cég - igaz, név nélkül - azóta is rendszeresen hirdet a sajtóban" - panaszolta a megtévesztett ügyfél.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Hogyan ismerjük fel a csaló zugbankokat?
A legtöbb esetben a zugpénzintézetek ragaszkodnak a legjobban a külsősségekhez, öltönyös jólszituált ügynökök (akik sokszor nem is tudják, hogy nem egy valós pénzügyi terméket árulnak) fogadhatnak szépen berendezett irodákban. A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) sajtómonitoring tevékenysége, továbbá a Felügyelet bármely területére érkezett bejelentések és a fogyasztóvédelmi beadványok tartalma alapján a bejelentések volumenére és a tevékenységek súlyára tekintettel hivatalból piacfelügyeleti eljárást indít minden olyan esetben, ha felmerül a gyanúja - többek között - engedély nélküli pénzügyi szolgáltatási, kiegészítő pénzügyi szolgáltatási, befektetési szolgáltatási tevékenység végzésének. Az ezzel kapcsolatos határozatok olvashatók a Felügyelet honlapján - mondta el a Pénzcentrum.hu kérdésére Binder István, a PSZÁF szóvivője.
Legegyszerűbb, ha minden olyan ajánlatot elkerülünk, amik a piacitól sokkal magasabb hozamot ígérnek, vagy olyan feltételekkel nyújtják őket, ami nem megszokott. Bővebben a témáról: Hat módszer, ahogy elveszítheted mindened: így vernek át a zugbankok