Pénzcentrum • 2011. május 3. 12:02
Egy, az interneten terjedő lánclevélben ismeretlenek az OTP Bankra hivatkozva próbálnak meg bankkártya adatokat kicsalni az OTP-ügyfelektől.
Egy, az interneten terjedő lánclevél az OTP Bankra hivatkozva próbál meg bankkártya adatokat kicsalni az ügyfelektől. A levél szövege a következő:
"Tisztelt ügyfelünk,
Az előbbiekben tapasztaltuk, hogy külömböző számitógépekről belépések történtek az ön netbank szolgáltatásában, és többszörös sikertelen jelszó használata is tapasztalható volt. Megkérjük önt, hogy szíveskedjen belépni a netbank szolgáltatásában, és töltse ki a biztonsági kérdőívet, hogy biztosak lehessünk abban, hogy ön az aki ténylegesen jogosult a netbank szolgáltatáshoz, továbbá bizonyoságot szerezzünk arról hogy semi sem változott az ön biztonsági adataival kapcsolatosan."
Az OTP Bank felhívja a figyelmet, hogy a fenti levél hamis, és a levélben található hivatkozásra kattintva egy adathalász oldalra juthatunk.
Ahogy már számos alkalommal hangsúlyozták, az OTP Bank soha nem kért és nem kér e-mailben ügyféladatokat. Amennyiben adataidat már megadtad, haladéktalanul lépj kapcsolatba az OTP-vel a 06-1-3666-666 telefonszámon, vagy ezen az e-mail címen.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A közlemény szerint a hitelintézet a visszaélési kísérlet kapcsán már megtette a szükséges biztonsági intézkedéseket és jogi lépéseket.