Pénzcentrum • 2010. szeptember 14. 04:44
Mint arról a Pénzcentrum.hu folyamatosan beszámolt, a válság kirobbanását követően a bankok sorra szüntették meg a svájci frank alapú hiteltermékeiket. A sorozatos szigorításokat követően mindössze két finanszírozó maradt, amely - igaz csak hitelkiváltásra - továbbra is nyújt svájci frank alapú hitelt.
Lassan két éve kezdődött a frankhitelek bukása
A válsággal érkező fenyegető árfolyamkockázatra való hivatkozással elsőként az MKB Bank függesztette fel a svájci frank alapú hitelezést még 2008. október 13-án, azóta a bankok sorra követték a példájukat. Alig egy hétre rá a Raiffeisen Bank intett búcsút a frankhitelezésnek. 2008. november 17-én csatlakozott hozzájuk a K&H Bank, amely 2009. június 17-én az euró alapú hitelezést is felfüggesztette, a korlátozást 2010 februárjában megszűnt ugyan, de a feloldozás csak júliusig tartott.
Az OTP Bank egészen 2009 tavaszáig fenntartotta a 2004. július elsején bevezetett konstrukciót, de olyan kedvezőtlen árazás mellett kínálták ezt a korábban oly népszerű hitelterméket, hogy az ilyen irányú ügyféligények gyakorlatilag maguktól megszűntek, majd kiszállt a CIB és az Erste Bank is. Tavaly nyáron még az Allianz és az FHB is kínált frank alapú hiteleket, de később ők is levették a palettáról. A sort augusztus közepén Budapest Bank folytatta, majd ősszel az UniCredit Bank is csatlakozott a többséghez. A bankok közül utolsóként 2010. június elsején az AXA Bank is kapitulált.
Tegnapi vezető hírünk: Lakásvásárlók figyelem! Itt a várva-várt nagy forinthitel körkép!
Hol van még frankhitel?
Jelenleg két pénzügyi vállalkozás - az UCB Ingatlanhitel Zrt. és az AEGON Magyarország Hitel Zrt. - svájci frank alapú jelzáloghiteléről tudunk beszámolni.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Az UCB Ingatlanhitel képviseletében elmondták, hogy az elmúlt három hónapban a devizahitelezés megszüntetését célzó kormányzati döntésnek megfelelően mind a lakáscélú, mind a szabad felhasználású devizakölcsönök megszüntetésre kerültek. A forint alapú termékük a közeljövőben kerül bevezetésre, amely a piacon egyedülálló megoldást nyújt majd ügyfeleknek. Érdemes megemlíteni, hogy a devizahitelezés megszüntetése a hitelkiváltásra nem vonatkozik, így az UCB Ingatlanhitel Zrt. továbbra is nyújt hitelkiváltási célra deviza alapú kölcsönt.
Korábban: Nem szűnt meg a devizahitelezés Magyarországon! Interjú az UCB Ingatlanhitel vezérigazgatójával
Az UCB Ingatlanhitel Zrt. továbbra is kedvező kondíciókkal nyújtja mind svájci frankban, mind euróban hitelkiváltási termékeit, 3 vagy 5 éves fix kamatozással. A jelzáloghitel termékeket úgynevezett "Budget Fix" törlesztési opcióval nyújtják, amely forintban fixálja a törlesztő részleteket, így biztonságos és kiszámítható törlesztést tesz lehetővé az ügyfelek számára.
Az Aegon Hitel Zrt. képviseletében Harnos András vezérigazgató elmondta, hogy a Hitelcsere Program mellé bevezetésre került a Hitelcsere Program Prémium nevű termék is. A Hitelcsere Programmal korábban más hitelintézettől vagy pénzügyi vállalkozástól felvett jelzálog alapú hitelek válthatóak ki kedvezőbb feltételű, jelzálog alapú kölcsönre. Ezt azon ügyfelek számára ajánlják, akik az előző kölcsönüket problémamentesen fizették, de havi törlesztőrészletet mérsékelnék vagy a korábban felvett hiteleiket korszerűbb konstrukcióra váltanák.