Pénzcentrum • 2010. január 21. 07:02
Kerek összegeket veszünk fel az ATM-ekből, a leggyakrabban 50 ezer forintot, az átlagos tranzakcióérték 30-40 ezer forint. Sokan azonban nem szeretik a 20 ezres felváltásával járó macerát, ezért inkább apróban veszik ki a pénzt. Néhány banknál már felismerték ezt, így a választható gyorsgombok közé sorolták a 9 ezret és a 19 ezret is - írja az Index.hu.
Változóak a magyarok pénzfelvételi szokásai, Vannak, akik csak szükséges rossznak gondolják a bankszámlát és amint megjön a fizetésük, egy összegben kiveszik az egészet, míg mások csak annyit vesznek ki, amennyire éppen szükségük van, vagyis sokszor 5-10 ezer forintot.
Mennyiért jutok készpénzhez?
A kártyahasználati szokásokat persze nagyban befolyásolja az is, hogy mennyibe kerül a készpénzfelvétel bankautomatából, és hogy az adott banknak mennyi saját ATM-je van. Készpénz felvételénél a legtöbb banknál csak az első egy-két felvétel ingyenes, az is általában csak saját automatából, a többiért fizetni kell 50-100 forintot (idegen ATM-nél akár ennél jóval többet is).
Könnyen kiszámolható, ha valaki nem figyel, és sokszor vesz ki kisebb összeget egy hónapban, akkor több ezer forintos havi díj is összejöhet.
Ennek ellenére a bankoktól kapott válaszok szerint nagyon népszerűek a kisösszegű pénzfelvételek. Az 5 ezer és a 10 ezer forint az összes banknál az öt legnépszerűbb összeg között szerepel.
A legtöbb banknál kerek összeget vesznek fel az ügyfelek a legtöbbször, de ez valószínűleg annak köszönhető, hogy a gyorsgomboknál az ezer, 5 ezer, 10 ezer, 20 ezer, 50 ezer, 100 ezer szerepel a leggyakrabban. Ha valaki eltérő összeget szeretne felvenni, akkor a más összeg opcióval tudja kiválasztani ezt.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Nem árt tudni, pedig sok nyugdíjas még csak nem is hallott róla (2.)
Megdöbbentő képek! Így terült el a 13 emeletes kínai panelház