Kiszámoltuk a különbséget az új Provident és a banki személyi kölcsönök között!

Pénzcentrum2009. március 4. 05:40

Összevetettük a február 27-én bevezetésre került banki átutalásos módozatú Provident gyorskölcsönt az azonos összegű és futamidejű banki ajánlatokkal. A sorozatos támadások után brutális THM zuhanással előrukkoló pénzügyi szolgáltató ajánlata a bankokhoz képest magas költségek miatt azonban még mindig drágábbnak bizonyult, mint a pénzintézetek által kínált személyi kölcsönök.

A 200 ezer forintos banki átutalásos Provident gyorskölcsönhöz 29 600 forint kamat, 10 000 forint szerződéskötési díj, 24 000 forint adminisztrációs díj és 10 720 forint kezelési díj kapcsolódik. A tőkét és a költségeket az 54 héten át fizetendő 5 080 forintos heti törlesztőrészlet tartalmazza. Az összes visszafizetendő összeg így 274 320 forintra rúg, a teljes hiteldíj mutató pedig 87,99 %.

"A kínálatunkat kiegészítő banki átutalásos módozat új ügyfelek irányába nyithat utat a számunkra, bár meggyőződésem, hogy továbbra is komoly igény lesz a személyes ügyfélkiszolgálásra is." - mondta Szirmák Botond, a Provident Pénzügyi Zrt. vezérigazgatója.

A Pénzcentrum által megkérdezett pénzintézetek közül az Erste Banknál 250 ezer, az MKB Banknál és a Citibanknál 300 ezer forint a legkisebb igényelhető összeg. Az összehasonlítás során felhasználható információval a CIB Bank és a K&H Bank tudott szolgálni. A vizsgálat kapcsán meg kell jegyezni, hogy a Provident gyorskölcsön futamideje 54 hét, míg a banki ajánlatok 12 hónapra szólnak.

A 200 ezer forintos forint alapú CIB személyi kölcsön 1 %-os egyszeri kezelési díj mellett igényelhető, a havi törlesztőrészlet pedig 18 747 forintot tesz ki. Az éves visszafizetendő összeg 226 964 forint, amihez 27,14 %-os teljes hiteldíj mutató párosul. A CIB személyi kölcsön kamata forint alapon (az adósminősítés függvényében) 21,99 % és 25,99 % között változik, a kalkulációban a kedvezőbb mértékkel számoltunk.

A hasonló feltételek mellett kínált K&H személyi kölcsön esetében szintén 1 %-os szerződéskötési díjat számítanak fel, de ennek a minimum összege 10 ezer forint, ami nagyot dob a konstrukció THM értékén. A 24,5 %-os kamat mellett a havonta fizetendő 19 126 forintos törlesztőrészlet és az induló egyszeri költség összesítése után a teljes fizetendő összeg 239 512 forint. A konstrukció teljes hiteldíj mutatója 43,36 %.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

A vizsgálat során arra voltunk kíváncsiak, hogy akinek 200 ezer forintos összegre van szüksége, annak mennyivel kell többet visszafizetni, ha a banki személyi kölcsönök helyett a gyorskölcsönt veszi igénybe. A pénzintézetek elmondták, hogy a 200 ezer forint egy évre nem tipikus személyi kölcsön paraméter, ezért ennek árazása kedvezőtlenebb lehet, mint egy magasabb összegű, vagy egy hosszabb futamidejű ajánlatnak.

Összességében megállapítható, hogy aki a bankoktól vesz fel 200 ezer forint személyi kölcsönt, annak 27-39 ezer forintos hiteldíjjal kell számolnia a következő 12 hónapban, aki viszont gyorskölcsönt vesz fel, annak a tőkén túl 74 ezer forint hiteldíjat kell kitermelni 54 hét alatt. Ez utóbbi - ahogy a hirdetésekben is szerepel - nem kevés, de jelentős előrelépés a készpénzes törlesztés estén fizetendő 167 ezer forintos hiteldíjhoz képest.

Címkék: