HelloVidék • 2025. január 14. 15:44
A szentesi önkormányzat a Kulturális kategória I. díját kapta az egykori Petőfi Szálló és Tóth József Színház felújítási pályázatáért. Az épületben eredetileg étterem, kávéház, üzletek, az emeleten pedig szobák kaptak helyet, udvari szárnya vigadó volt. Jelenleg a Szentesi Művelődési Központ működteti, és a Szegedi Pinceszínháznak ad otthont - írta róla a Délmagyar.
Szentes főterének dísze, az egykori Petőfi Szálló és színház, amely a századforduló kiemelkedő szecessziós alkotása, 2025-ben elnyerte a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjat. Az épületet Komor Marcell és Jakab Dezső tervei alapján álmodták meg, és az elmúlt években jelentős felújításon esett át.
Az eredetileg étteremnek, kávéháznak, üzleteknek és szobáknak otthont adó épület állapota a XXI. század elejére jelentősen leromlott. A 2017-ben kezdődött revitalizáció során először az 500 négyzetméteres Szentes Szecessziós Ház készült el, majd 2021-re további 2500 négyzetméter újult meg.
Íme, a az egykori Petőfi Szálló és színház felújításáról egy összefoglaló videó:
A helyreállítás az eredeti szecessziós terveket figyelembe véve történt, Szabó János építész és Szenes István belsőépítész munkájával. A felújítást a szarvasi Integrál Építő Zrt. végezte. A színház újranyitása óta a Szentesi Művelődési Központ működteti az épületet, amely a Szegedi Pinceszínház otthona is lett.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A szecessziós ház nyitott közösségi tere sokszínű programokkal várja a látogatókat, miközben a városi fúvószenekar és néptáncegyüttes próba- és előadóhelyszíneként is funkcionál. Szentes büszkesége ma ismét teljes pompájában ragyog, új életet lehelve a város kulturális életébe – áll a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázat eredményét bemutató könyvben.