HelloVidék • 2022. június 14. 09:30
A Pest megyei Nyársapáton ünnepélyesen átadták a Cegléd-Nyársapát-Nagykőrös összekötő kerékpárutat – derült ki a nagykőrösi önkormányzat közleményéből. A Reaszfalt Építőipari Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. által kivitelezett projektben a 441-es főút mentén 11,053 kilométer hosszúságú kerékpárút jött létre Cegléd és Nagykőrös között, érintve Nyársapát települést is.
A beruházást többek közt az indokolta, hogy Cegléd és Nagykőrös között nagyszámban ingáznak az emberek a munkahelyük vagy egyéb szolgáltatások miatt. A fejlesztés a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program keretén belül 100 százalékos uniós támogatással, 1,153 milliárd forintból valósult meg, írja a magyarepitok.hu.
Egy vasútvonalat és két csatornát is keresztez
A kerékpáros nyomvonal 2×1 haladósávos kerékpárútból, továbbá Cegléd belterületén elválasztott gyalog- és kerékpárútból áll. A kerékpárút keresztezi a Cegléd-Szeged vasútvonalat, a Gógány-ér csatornát, valamint a Gerje csatornát is.
Az új kerékpárút Cegléden a 441-es főút mellett a jobb oldalon csatlakozik a már meglévő kerékpárúthoz. A másik végpontjában Nagykőrösön, a 441-es főút mentén a baloldalon csatlakozik a korábban kiépült kerékpárúthoz.
Kellett hozzá a települések együttműködése is
Az átadó ünnepségen Dr. Czira Szabolcs, a gesztor település, Nagykőrös polgármestere felelevenítette:
2007-ben Nagykőrös kezdeményezte, hogy Kecskemét, Nagykőrös, Nyársapát és Cegléd legyen összekötve kerékpárúttal. Ennek eredményeként szinte napra pontosan 12 éve került átadásra a Nagykőrös-Kecskemét kerékpárút
- emlékeztetett.
Hozzátette, a közlekedésbiztonság javítása és a térség turisztikai felfedezése mellett az egészségmegőrzés szempontjából is fontos a projekt. Kifejtette, a beruházáshoz kellett a ceglédi és a nyársapáti önkormányzat és a települések polgármestereinek együttműködése is.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Földi László, a térség országgyűlési képviselője úgy fogalmazott, két évtizedes álom vált valóra a korábban sokak által megígért Cegléd-Nyársapát-Nagykőrös kerékpárút átadásával. „Jómagam az elmúlt három ciklus során többször is szót emeltem a parlament plenáris ülésein a fejlesztés érdekében, de a siker közös, amelyben Nagykőrös városa, mint a beruházás gesztora oroszlánrészt vállalt” – fejtette ki a képviselő.
Végre lekerült a szomorú tábla a nyársapáti nyárfáról
Kis Miklós, Nyársapát polgármestere felhívta rá a figyelmet, hogy Nyársapát belterületén is kiépült a kerékpárút, így a kistelepülésre is betérhetnek a kerekezők. Dr. Csáky András, Cegléd polgármestere beszédében emlékeztetett,
a 441-es főúton a nyársapáti leágazásnál egy nyárfán korábban volt egy tábla, amire föl volt jegyezve, hogy hány halálos áldozata, hány súlyos sérültje volt az itteni biciklis közlekedési baleseteknek. Ez a tábla végre lekerült!
- hangsúlyozta örömmel, majd külön köszönetet mondott a kivitelezőknek, miután kiváló minőségben valósították meg a kerékpárutat.
Az átadóünnepség napján Nagykőrösön családi napot szerveztek: a résztvevők Katus Attila személyi edző, életmód-tanácsadó, a sportaerobik világ- és Európa-bajnok klasszisa vezetésével melegítettek be, hogy aztán kerékpárral érkezzenek meg a Cegléd-Nyársapát-Nagykőrös összekötő kerékpárút ünnepségére Nyársapátra.