Hagymalekvár télire: mennyei lilahagyma lekvár recept, a hagymalekvár készítése egyszerűen

HelloVidék2021. január 21. 18:50

Hagymalekvár recept (hagymalekvár télire): így történik a hagymalekvár készítése. A lilahagyma lekvár mennyei finomság: cikkünkben leírjuk, hogyan készül a lilahagymalekvár.

Ha még nem kóstoltad, elsőre furcsán hangozhat a hagymalekvár készítése, ám egyre népszerűbb csemege, amit nem csak a boltokban szerezhetünk be, hanem házilag is egyszerűen összedobhatunk. Ha egy kicsit újítani akarsz, cikkünkből megtudhatod, hogyan történik a lila hagymalekvár készítése, milyen élelmiszerről van szó, mi kell a lilahagyma lekvár főzéséhez. Azt is eláruljuk, hogy a hagymalekvár inkább édes vagy sós ételek mellé fogyasztandó, illetve, ha nincs kedved otthon megfőzni, a hagymalekvár hol kapható?

Hagymalekvár recept

A lilahagymalekvár hozzávalói

  • 500 g lilahagyma
  • 6 ek barnacukor
  • 8- ek olívaolaj
  • ½ dl balzsamecet
  • ½ dl vörösbor
  • 1 kk kakukkfű
  • 1 kk étkezési keményítő
  • 1 ek só
  • 1 kk bors

A hagymalekvár készítése

  1. Tisztítsuk meg és csíkozzuk finomra a lilahagymákat, majd egy fazékban az olajon dinszteljük meg őket egy kevés só hozzáadásával.
  2. Ha a lilahagyma összeesett, adjuk hozzá a cukrot és a balzsamecetet. Sűrű kevergetés közben karamellizáljuk. Ízlés szerint fűszerezzük további sóval, frissen őrölt borssal és egy kevés kakukkfűvel, illetve felengedjük vörösborral.
  3. Főzzük kis lángon addig, amíg a hagymák egyenletesen puhák nem lesznek. Ekkor engedjük fel még fél deciliter vízzel, amiben elkevertünk egy kevés étkezési keményítőt. Egy utolsó átforrósítás és kész is a hagymalekvár.

Hagymalekvár télire

A hagymalekvár télire is eltehető finomság, nem muszáj frissen elkészítenünk minden alkalommal – sőt, kifejezetten ajánljuk a nagyobb mennyiségek főzését és tartósítását. Nem kell mást tennünk, mint elkészítenünk a fent leírt hagymalekvár receptet és tartósítanunk a lekvárunkat; ehhez mi a száraz dunsztolást javasoljuk: töltsük a hagymalekvárt forrón sterilizált üvegekbe, majd tartsuk 20-30 percig fejjel lefelé őket. Hagyjuk a hagymalekvár üvegjeit lassan kihűlni, valamilyen ruhával, papírral letakarva.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 170 925 forintot 20 éves futamidőre már 6,26 százalékos THM-el,  havi 138 454 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,68% a THM, míg a MagNet Banknál 6,88%; az Erste Banknál 7,00%, a  Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,49%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

A hagymalekvár mi mellé illik?

A lilahagyma lekvár tökéletes kiegészítője a sült húsoknak és zöldségeknek, különösen gyökérzöldség-köret esetén. Mivel a hagymalekvár recept elkészítése egy egyszerre sós és édes harapnivalót eredményez, alkalmazhatjuk édes körítésként például a kacsahúshoz vagy a sertéshez is, illetve bármilyen vadhúsból készült ételhez. Különféle gyümölcsökkel párosítva, a só elhagyásával a hagymalekvár egzotikus ajándékként is megállja a helyét születésnapra, karácsonyra, illetve beletehetjük különböző édes és sós süteményekbe is – tehát, a lilahagymalekvár készítése és felhasználása sokrétű.

Hagymalekvár hol kapható?

Habár a hagymalekvár sokak számára még idegen, furcsán édes és egyszerre sós ízvilágot mutat, a hagymalekvár készítése egyre népszerűbb. Ha nincs kedvünk otthon megfőzni, meg is vásárolhatjuk: a hagymalekvár a legtöbb élelmiszereket forgalmazó nagyáruházban (pl. Tesco, Auchan, Spar) beszerezhető.

Címkék:
tél, recept, gasztro, hagyma, receptek, tartósítás, hagymalekvár, lilahagyma lekvár, hagymalekvár recept,