Kevesen gondoltak arra, ami a magyar tőzsdén történt: jó lóra tett, aki ide rakta a pénzét?

MTI2024. október 27. 18:04

Csökkenő forgalomban alig mozdult a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a négynapos kereskedési héten, pénteken a BUX 74 263,78 ponton zárt, 35,58 ponttal, 0,05 százalékkal alacsonyabban, mint egy héttel korábban.

A részvénypiac forgalma a héten 34,74 milliárd forint volt az előző héten elért 53,80 milliárd forint után, a vezető részvények vegyesen teljesítettek.

Hétfőn visszafogott volt a hangulat a tőkepiacokon, kivárás jellemezte a befektetőket, a magyar részvényindex kis csökkenéssel fejezte be a kereskedést. Kedden délután, az amerikai tőzsdenyitás után elromlott az általános piaci hangulat, ami lehúzta az európai részvényindexeket, a BUX iránykeresés után végül kis mínuszban zárt. Csütörtökön jó hangulatban kereskedtek a Budapesti Értéktőzsdén, de ez a nap végén megváltozott, és ismét gyengült kissé a BUX. A hét utolsó kereskedési napján emelkedett a hazai részvényindex, felülteljesítette a legtöbb vezető európai tőzsdeindexet, ami elsősorban az OTP erősödésének volt köszönhető.

Az Equilor Befektetési Zrt. heti összefoglalójában kiemelte, hogy új megállapodást jelentett be a Richter és az Abbvie. A vállalatok új kutatási, fejlesztési és licencszerződést kötnek, az együttműködés során olyan kutatást és fejlesztést fognak végezni, amelyek neuropszichiátriai betegségek kezelésére lehetnek alkalmasak. A megállapodás értelmében az együttműködés a felek közös finanszírozása mellett kiterjed mind a preklinikai, mind a klinikai K+F tevékenységekre.

A Richter aláíráskor egy összegben 25 millió dollárt kap, valamint potenciális jövőbeli fejlesztési, engedélyezéshez kötött és kereskedelmi mérföldkő kifizetéseket kaphat. Ezen túlmenően a Richter értékesítésen alapuló jogdíjakat is kaphat. Az AbbVie globális forgalmazási jogokat szerez, kivéve a Richter hagyományos piacait.

A kommentárban kitértek arra, hogy a Mol részvényeire célárcsökkentés érkezett, a Morgan Stanley 3357 forintról 3058 forintra csökkentette a 12 havi célárfolyamot, az ajánlás továbbra is egyenlő súlyozás.

Az Equilor jelezte azt is, hogy célárat emelt az OTP-re a UBS, a korábbi 24 000 forintról 24 800 forintra emelték a 12 havi célárfolyamot, az ajánlás változatlanul vétel. A héten az OTP folytatta a sajátrészvény-vásárlásokat, a társaság hétfőn 21 200, kedden 17 500, csütörtökön 26 500 részvényt vásárolt.

A héten a vezető részvények közül az OTP árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben, 0,53 százalékkal, a papír 19 030 forinton zárt pénteken, 23,8 milliárd forintos heti forgalom mellett.

JÓL JÖNNE 2,7 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2 699 918 forintot igényelnél 6 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 53 004 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 53 149 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

A Magyar Telekom 0,37 százalékkal erősödött a héten, a részvény 1078 forinton fejezte be a kereskedést pénteken, heti forgalma mintegy 929 millió forint volt.

A Richter 0,55 százalékkal gyengült, pénteken 10 900 forinton zárt, heti forgalma 4,4 milliárd forintot ért el.

A Mol árfolyama 0,91 százalékot csökkenve 2620 forinton fejezte be a kereskedést pénteken, a részvény heti forgalma megközelítette a 3,7 milliárd forintot.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX pénteken 6831,56 ponton zárt, ami 67,40 ponttal, 1,0 százalékkal százalékkal magasabb az előző hetinél.

Címkék:
otp, mol, magyar telekom, gazdaság, tőzsde, richter, részvények, bux, richter gedeon részvény, bux index,