Pénzcentrum • 2024. február 19. 13:29
A középvállalatokra specializált Xtend piachoz kapcsolódó indexet indít a Budapesti Értéktőzsde. A mutató a jövőben referenciaként szolgál a befektetők számára a hazai gazdaság gerincét alkotó középvállalati szektor Xtenden jelen lévő képviselőinek teljesítménye kapcsán. Az XTEND index indulás a növekvő vállalati szegmens bővülését tükrözi. Az új mutató lehetővé teszi a befektetők számára a piac jobb követését, ugyanakkor nagyobb láthatóságot ad a kibocsátóknak. A középvállalati fókuszú index-szel párhuzamosan elindul az új, valós időben számított CETOP index is.
A mai nappal elindult a Budapesti Értéktőzsde XTEND indexe, amely az Xtend platformon jelen lévő kibocsátók részvényeinek teljesítményét tükrözi, napi számítás mellett. Az index felülvizsgálatát negyedéves gyakorisággal végzi el a BÉT, ezzel is támogatva a dinamikusan fejlődő BÉT Xtend piac új szereplőinek gyorsabb indexbe kerülését.
A BÉT számára kulcsfontosságú, hogy a magyar értékpapírok likviditásában és ármeghatározásában vezető szerepet töltsön be. Ezen törekvést a tőkepiaci értéklánc hatékonyságának növelése mellett az indexfejlesztések jelentősen támogatják. Az XTEND indexbe való bekerülés az eddiginél nagyobb láthatóságot és erőteljesebb tőkepiaci jelenlétet biztosít a kibocsátók számára.
A fejlesztés egyúttal a Budapesti Értéktőzsde középvállalati szektor fejlődésének támogatására irányuló stratégiai céljának legújabb lépcsőfoka, amelynek jegyében korábban olyan mérföldköveket valósított meg a BÉT, mint az Xtend piac 2017-es indulása, a társaságok nyilvános piacra lépését elősegítő szolgáltatáspaletta kiépítése, valamint a szektor zöld átállását elősegítő programok életre hívása.
A középvállalatok tőzsdére lépésének ösztönzésére irányuló munkánk sikeres volt, a BÉT Xtend piacon jegyzett kibocsátók száma ugrásszerűen megnőtt az elmúlt két évben. Az új index elindulása lehetővé teszi, hogy a befektetők naprakész információhoz jussanak a szegmens teljesítményéről, közvetetten pedig a likviditásra is jótékony hatással lehet a részvénymutató. Az új CETOP index-szel pedig azt a célt támogatjuk, hogy referenciaként szolgáljon a közép-európai térség iránt érdeklődő befektetők számára, ezáltal is támogatva őket befektetési döntéseikben
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 307 398 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 094 forintos törlesztővel az Erste Bank nyújtja (THM 10,83%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 70 482 forintos törlesztőt (THM 10,61%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
- mondta el Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója.
A CETOP index - mind a meglévő, napi számítású, mind az új, valós időben számított index -referenciamutatóként szolgál. A Budapesti Értéktőzsde számára kiemelten fontos, hogy innovatív megoldásokkal és befektetési lehetőségekkel szolgáljon a hazai és regionális befektetők számára, folyamatosan bővítve a befektetési opciókat.