Titkos béketárgyalások indultak Putyin és Ukrajna között: itt vannak a szigorú paktum részletei

Pénzcentrum2023. december 3. 12:30

Oroszország és Ukrajna titkos béketárgyalásokat folytat, amelyek a Krím-félsziget és négy ukrán régió Oroszországhoz csatlakozásáról, valamint Ukrajna NATO-csatlakozásáról szólnak - írja Seymour Hersh Pulitzer-díjas újságíró.  

A közel két éve tartó orosz-ukrán konfliktus rendezésével kapcsolatban Oroszország és Ukrajna kulcsfontosságú kérdésekről folytathat tárgyalásokat - írja egy friss cikkben Seymour Hersh, Pulitzer-díjas amerikai újságíró. Az írás többek között területi kérdésekre, Ukrajna NATO-csatlakozására, a háború további fenntartásának értelmetlenségére és az egyeztetés résztvevőire is kitér.

A Substack nevű platformon december 1-jén megjelent cikk szerint Oroszország és Ukrajna jelenleg titkos tárgyalásokat folytatnak a béke lehetőségéről. Hersh információit magas rangú amerikai forrásoktól szerezte, köztük olyan üzletembertől, aki hosszan foglalkozott diplomáciai és katonai kérdésekkel az amerikai kormányban.

Azonban számos kérdés merül fel a lehetséges tűzszünettel és a konfliktus rendezésével kapcsolatban. Hersh cikkében hivatkozik Anataol Lieven újságíró korábbi írására is, amely szerint Ukrajnának egyre inkább szüksége van a tűzszünetre és a béketárgyalásokra.

Hersh szerint a Volodimir Zelenszkij vezette ukrán kormány számára nehéz döntés a tárgyalásokba való beleegyezés, mivel korábban többször is elutasították ezt. A cikk szerint az állítólagos tárgyalásokon részt vesz Valerij Geraszimov orosz vezérkari főnök és Valerij Zaluzsnij ukrán főparancsnok is. A felek a Krím-félsziget és négy másik ukrán régió Oroszországhoz való csatolásáról is egyeztetnek.

A lehetséges megállapodásban szerepelhet, hogy Moszkva beleegyezik az ukrán NATO-csatlakozásba, de csak azzal a feltétellel, ha nem állomásoznak NATO-csapatok Ukrajna területén, és csak védelmi célú fegyvereket helyeznek el az országban.

Hersh cikkében azt is állítja, hogy Oroszország és Ukrajna között egyetértés van abban, hogy a háború fenntartása értelmetlen. Vlagyimir Putyin orosz elnök olyan megállapodást szeretne, amely a béketárgyalások befejeződése után az állomásozó csapatok jelenlététől függően rögzítené a határokat.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Hersh idéz egy tárgyalásokon részt vevő amerikai tisztviselőt is, aki szerint Zaluzsnij gondosan megtervezte a tárgyalásokat. Az üzenet az volt, hogy véget akarnak vetni a háborúnak, mert a további eszkaláció csak tönkretenné Ukrajna következő nemzedékét.

David Arahamija, a Nép Szolgája nevű párt parlamenti frakcióvezetője szerint már 2022-ben véget érhetett volna a háború Ukrajnában, ha Kijev beleegyezik abba az alkuba, amit Oroszország ajánlott: Ukrajna nem csatlakozik a NATO-hoz. Arahamija szerint ha az ukrán kormány akkor módosítja az alkotmányt és elfogadja a semlegességet, véget érhetett volna az invázió.

Arahamija szerint a 2022-es isztambuli tárgyalások alatt Boris Johnson, korábbi brit miniszterelnök Kijevben járt, és felszólította Ukrajnát, hogy "ne írjon alá semmit, harcoljon tovább". Az orosz tárgyalófél ekkor még készségét fejezte ki a két elnök, Zelenszkij és Putyin találkozójára, de a tárgyalások megszakadtak, miután az orosz csapatok feladták Kijev elfoglalásának tervét.

Címkék:
ukrajna, oroszország, putyin, ukrán, orosz, háború, orosz-ukrán válság, orosz-ukrán krízis, orosz-ukrán háború, nato, béke,