NapiCsárt • 2018. január 18. 16:30
Sokkal több afrikai és latin-amerikai gondolja azt, hogy "jó napja van", mint például az európaiak. A magyar eredmények ilyen téren hasonlítanak az európai országok többségében mértekkel.
A Pew Research Center Global Attitudes Survey nevű kutatását évek óta azzal a kérdéssel kezdik, hogy "Hogyan jellemezné a mai napját - ez egy tipikus nap volt, kifejezetten jó nap volt, kifejezetten rossz nap volt?".
A 2017-ben, közel 42 ezer ember részvételével, 38 országban végzett kutatásból kiderült, hogy a szubszaharai országokban, valamint a latin-amerikában élők jóval nagyobb arányban válaszolják azt, hogy kifejezetten jó napjuk volt, mint a más régiókban élők.
Az európaiak túlnyomó többsége, 73 százaléka tipikusnak jellemezte a napját, és csak a 22 százalékuk mondta, hogy az jó volt. Magyarországon is ehhez hasonló eredmények születtek: a magyarok 17 százaléka mondta, hogy kifejezetten jó napja volt, 76 százalékuk szerint tipikus volt, és csupán 8 százalék mondta, hogy kifejezetten rossz volt a napja.
Talán meglepő, hogy a válaszok negatív összefüggésben állnak az egyik jóléti mérőszámmal, az úgynevezett emberi fejlettségi indexszel (HDI). Általánosságban elmondható, hogy a magasabb HDI mutatóval rendelkező országok magasabb az egy főre eső nemzeti jövedelem, hosszabb a várható élettartam, jobbak az oktatási lehetőségek. Mégis, a magasabb HDI-vel rendelkező országban élő emberek ritkábban mondják, hogy jó napjuk volt.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Egy korábbi, 2014-es kutatás is azt találta, hogy a magasabb GDP-vel rendelkező országokban élő emberek nagyobb arányban gondolják úgy, hogy inkább rossz napjuk volt.