Pénzcentrum • 2017. december 11. 16:32
Kovács Patrícia augusztus végén jelentette be, hogy 7 éves házasságának vége. Ebből adódóan rengeteg mindent egyedül kell a továbbiakban megoldania. Ezek közül pedig legfontosabbnak éppen gazdasági intelligenciájának fejlesztését tartja, hiszen saját bevallása szerint egyáltalán nem képes bánni a pénzzel, ami általában teljesen kicsúszik a kezei közül. Ráadásul "borzasztó büntetéseket" fizet azért is, mert elfelejti befizetni csekkjeit.
Kovács Patrícia és exférje Gusztos Péter augusztus végén jelentették be, hogy 7 éves házasság után szétválnak útjaik. A színésznő azonban továbbra is jó kapcsolatot ápol a korábbi országgyűlési képviselővel és közös gyermeküket is együtt nevelik.
Az egyedülálló élet bizonyos kihívásai ugyanakkor megviselik a színésznőt.
- mondta el a válást követő viszontagságos időszakról Kovács Patrícia, a Viasat 3 Lakástalkshow című műsorában.
A közüzem réme
A közüzemi tartozás a hírességek körében egyáltalán nem ismeretlen. A Karthago frontembere Takáts Tamás például nemrég mesélt arról, hogy volt olyan időszak az életében, amikor óriási tartozásokat halmozott fel. Idén tavasszal pedig, a március végén Nemzet Színészének megválasztott Csomós Mari mondta azt, hogy a díj mellé járó juttatás abban is segít majd neki, hogy be tudja fizetni a számláit.
A befizetések elmaradása sajnos nem meglepő tendencia Magyarországon. Bár pontosan senki sem tudja, hogy mekkora a magyar háztartások által felhalmozott tartozások mértéke, becslések azért vannak.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
- mondta el nemrégiben Kaplonyi György, a Magyar Társasházkezelők Országos Szakmai Szövetségének elnöke. A szakember szerint az adósságok behajtása ráadásul egyre nagyobb nehézségekbe ütközik. Például problémásak a munkanélküliek és a devizahitelesek tartozásai, ők a teljes kintlévőség 60 százalékát tudhatják magukénak. Kaplonyi felhívta a figyelmet arra is, hogy
Ha nem akarsz pórul járni, ezekre mindenképpen figyelj:
- A mérőórák állapotát, működését, mérőállását időközönként ellenőrizni kell! Ha az óra sérült vagy úgy látják, hogy az hibásan mér, haladéktalanul jelentsék be ezt a közüzemi szolgáltatónál! Ne feledjék azt sem, hogy ha a fogyasztásmérő nem mér, hibásan mér vagy a hitelesítési ideje lejárt, az azon mért adatok nem képezhetik számlázás alapját! A fogyasztók joga egyúttal az is, hogy kérjék a mérőóra hitelességi vizsgálatát!
- A fogyasztó köteles a mérő állapotát megóvni, de nem mindenáron! Nem lehet kötbért kiszabni e kötelezettség megsértésére hivatkozva akkor, ha a mérő például társasházi folyosón, közös pincében vagy más egyéb, nem a fogyasztó kizárólagos őrizetében lévő helyiségben volt.
- Ha mérőóra cserére vagy ellenőrzésre kerül sor, ne hagyják azt őrizetlenül és ügyeljenek arra, hogy a művelet a jelenlétükben történjen! Bármilyen kifogásuk, észrevételük van, tüntessék azt fel a cseréről vagy ellenőrzésről készült jegyzőkönyvben és csak abban az esetben írják azt alá, ha annak tartalma megfelel a valóságnak.
- Nem szabad elfelejteni, hogy a fizetési késedelem adott esetben a közüzemi szolgáltatás korlátozásával, sőt akár megszüntetésével is járhat! Ha fizetési nehézségük támadt, keressék meg az érintett közüzemi szolgáltatót az olyan, rendelkezésre álló lehetőségek feltérképezése érdekében, mint a fizetési haladék adása és a részletfizetés! Fontos tudni, hogy az egyeztetést nem a szolgáltatónak, hanem a fogyasztónak kell kezdeményeznie!
- A közüzemi szolgáltatók által önként biztosított részletfizetés, és fizetési haladék lehetősége mellett bizonyos esetekben egyenesen kötelező a szociálisan rászoruló vagy fogyatékkal élő fogyasztók (védendő fogyasztók) számára részletfizetést, fizetési haladékot adni! Kérjenek felvilágosítást ezért lehetőségeikről a fogyasztók a szolgáltatóknál!
- Ne feledjék a fogyasztók, hogy jogukban áll vitatni a számlát és azzal szemben kifogást emelni, amelynek bizonyos esetekben akár halasztó hatálya is lehet a fizetésre! Földgáz szolgáltatásnál a kifogás bejelentésének a számla kifizetésére akkor van halasztó hatálya, ha a számlán elszámolt földgázmennyiség az előző év azonos időszakára vetített mennyiség 150 százalékát meghaladja. Villamos energia szolgáltatás esetében akkor érvényesül a kifogásnál a halasztó hatály, ha a számlán feltüntetett mennyiség az előző év azonos időszakában elszámolt mennyiség 150 százalékát meghaladja. Végül víziközmű-szolgáltatásnál a számlakifogás akkor halasztó hatályú, ha azt a fogyasztó még a fizetési határidő lejártát megelőzően közölte és a számlán feltüntetett mennyiség alapján számított havi fogyasztás az előző 12 hónap havi átlagfogyasztásának 150 százalékát meghaladja.
- Fontos figyelembe venni, hogy ha tartozásukat a közüzemi szolgáltató már eladta egy harmadik fél vállalkozásnak, például egy követeléskezelőnek, úgy a továbbiakban már ez utóbbi céggel állnak kapcsolatban és vele kell egyeztetniük a fizetés menetéről, egyéb részleteiről! Ha vitatják a tartozás mértékét, ezzel kapcsolatos panaszukat is a követeléskezelőnél kell jelezniük!