Pénzcentrum • 2014. augusztus 6. 11:04
Évek óta nem látott mélyponton van a forint: egy euróért 316 forintot kérnek. Kérdés, gyengül-e tovább a hazai fizetőeszköz, mikor váltson eurót az, aki mostanában utazik?
Nagyon gyenge a forint: tegnap az euróval szemben 2,5 éves mélypontra zuhant a magyar fizetőeszköz. Szerdán folytatódott a gyengülés: az euróval szembeni jegyzések újabb mélypontot értek 317,34 forinttal.
A Pénzcentrum szerda délelőtti körképe szerint a budapesti valutaváltóknál jellemzően
(a legolcsóbb váltó, amit a pesti belvárosban találtunk 314,5 forintos árfolyamon számolt).
Bár a Szlovákiából, Ausztriából hozzánk érkezők (turisták, bevásárlók) örülnek az árfolyamnak, nem szerencsés a forint gyengesége azoknak, akik most készülnek nyaralni. Kérdés, mi lesz a forinttal a következő hetekben, mi várható, váltsunk-e most, vagy érdemes inkább várni?
Ezt mindenki elrontja valutaváltásnál: kártyával tényleg olcsóbb? - KATTINTS!
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A Portfolio elemzői szerint
- jelenleg eléggé csapongó a piac
- vélhetően kötvénypiaci folyamatok és külföldi hatások (például az ukrán válság) mozgatják az árfolyamot
- ez lecsenghet a következő hetekben
- ha megnyugszanak a kötvénypiacok, megnyugodhat a forint is
- ha azonban a külföldi helyzet nem javul, a forint további romlása sem zárható ki
- érdemes lehet a nyaralásra szánt pénz egy részét most beváltani, másik részét pedig az utazás előtt. Így mérékelhető az árfolyamkockázat: tehát ha később rosszabb árfolyamon váltunk, akkor sem bukunk olyan sokat (igaz, kétszer fizetünk jutalékot a pénzváltónak).