Eljött a devizahitelesek hete, gyengül a forint

Pénzcentrum2013. július 29. 10:02

  A Magyar Nemzeti Bank rugalmassá tett inflációs célkövetéses rendszere együttesen rányomja a bélyegét a magyar fizetőeszköz teljesítményére. Emiatt a forint ma reggel ismét 298 közelében jár az euróval szemben, ami egyúttal egyhavi mélypont közeli forintot is jelent.

Miért a devizahitelesek hete a mostani?

Itthon a legnagyobb piaci figyelmet egyértelműen a devizahitelesek problémája kaphatja. Az a probléma, amit úgy tűnik, hogy a kormányzati szándék még inkább a bankok vállára kíván átterhelni. A kérdés csak az, hogy pontosan milyen mértékben és hogyan. Amit tudunk, hogy a lakásalapú hiteleseken kívánna a kormányzat segíteni, a szabad felhasználásúakon nem. Varga Mihály, nemzetgazdasági miniszter szavai szerint a társadalmi igazságosság jegyében kezelik a helyzetet. Vagyis igazságtalanságként értelmezik, hogy a devizában való eladósodást választók egy része rosszabbul járt a forintalapot választóknál (ugyanakkor szándékuk szerint a forintosok sem járhatnának rosszabbul). További indoklásuk szerint az adósok nem láthatták előre az árfolyamváltozásból eredő kockázatokat, így pedig egy "rossz" termékről van szó.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Orbán Viktor, miniszterelnök szavai szerint egyenesen igazságot szolgáltatnak. Állítása szerint világossá akarják tenni a jövőre nézve minden nagy tőkés csoport számára, hogy nem lehet még egyszer úgy profitot előállítani Magyarországon, hogy embereket szednek rá. Ez a fajta kommunikáció rendkívüli agresszivitást és felbujtást sugall a bankrendszer felé, bár ez itthon már megszokható volt. Ugyanakkor ez leginkább annak ágyazhat meg, hogy a bankrendszer viselje ismét a mentőötlet terhét. Ez nem meglepő, hiszen a kormányzat kénytelen lesz tartani a 3 százalékos deficitcélját, ugyanis nem kívánják kockáztatni az EDP eljárásba való visszakerülést.

Címkék:
árfolyam,