Pénzcentrum • 2024. december 24. 20:07
Tom Hanks Saturday Night Live-os szereplése során észlelt kézremegés aggodalmat keltett a rajongók körében a színész egészségi állapotával kapcsolatban. A 68 éves Oscar-díjas színész a műsor Five Timers Club szegmensében vett részt, ahol többen is felfigyeltek arra, hogy keze időnként láthatóan remegett, különösen amikor kellékeket, például koktélos poharakat vagy ajándékokat kezelt.
Bár Hanks gyakran tartotta összekulcsolva vagy zsebében a kezeit, a remegés így is észrevehető volt. Egyes rajongók megjegyezték, hogy nem ez az első alkalom, amikor hasonló tüneteket véltek felfedezni nála az elmúlt hónapokban. A színész képviselőit megkeresték az ügyben, de egyelőre nem érkezett hivatalos nyilatkozat - számolt be a Daily Mail.
A szakértők szerint a kézremegésnek számos oka lehet, és nem feltétlenül utal komoly egészségügyi problémára. Dr. Ellie Cannon háziorvos a lapnak elmondta:
Az emberek gyakran észreveszik, hogy az esszenciális remegés stressz, alváshiány és kávé hatására rosszabbodik, de érdekes módon gyakran javulhat egy kis alkohol fogyasztása után.
Ugyanakkor a kézremegés lehet az úgynevezett esszenciális tremor (ET) jele is, ami egy gyakori, jóindulatú neurológiai állapot. Az Egyesült Királyságban becslések szerint egymillió ember érintett, és az életkor előrehaladtával egyre gyakoribbá válik.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Ritkább esetekben a remegés utalhat Parkinson-kórra is, bár ez általában nem az első tünet. A Parkinson-kór esetében a remegés jellemzően nyugalmi állapotban jelentkezik, míg az ET-nél inkább aktivitás közben figyelhető meg.
A szakértők hangsúlyozzák, hogy a remegés okának pontos megállapításához orvosi vizsgálatra van szükség. Ha a tünetek súlyosbodnak vagy zavarják a mindennapi életet, mindenképpen érdemes szakemberhez fordulni.