MTI • 2022. június 6. 08:46
Hivatalos adatok szerint összesen hétszáznyolcvanan fertőződtek meg majomhimlővel 27 olyan országban, ahol a vírus nem számít honosnak - közölte az Egészségügyi Világszervezet (WHO) vasárnap, megjegyezve, hogy az esetek mérsékelt globális kockázatot jelentenek.
A WHO jelezte, hogy ennél valószínűleg jóval több lehet a fertőzöttek száma, és nagy az esélye annak, hogy újabb országokban is megjelenik a vírus. Az esetek túlnyomó többségében nem volt szükség kórházi kezelésre - tette hozzá a szervezet.
A legtöbb megbetegedést Nagy-Britannia (207), Spanyolország (156), Portugália (138), Kanada (58) és Németország (57) jelentette. Európán és Észak-Amerikán kívül Argentínában, Ausztráliában, Marokkóban és az Egyesült Arab Emírségekben is felbukkant a vírus.
Az Egészségügyi Világszervezet aláhúzta: bár a majomhimlő egyelőre nem jelent fokozott kockázatot az emberi egészségre nézve, a közegészségügyi kockázat jóval magasabb lehet, ha a vírus megtelepszik a nem endémiás országokban, és terjedni kezd.
A WHO mérsékelt globális kockázatúnak ítélte a majomhimlőt, mert ez volt az első alkalom, hogy több esetet és csoportos fertőzést jelentettek endémiás (egy bizonyos helyhez kötött) és nem endémiás országokból egyszerre.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Az Egészségügyi Világszervezet hangsúlyozta, hogy egyetlen halálesetről sem tudni azokban az országokban, ahol a vírus nem számít honosnak. A majomhimlő leginkább közép- és nyugat-afrikai országokban honos: Kamerunban, a Közép-afrikai Köztársaságban, Kongóban, a Kongói Demokratikus Köztársaságban, Libériában, Nigériában, Sierra Leonéban, Gabonban, Elefántcsontparton, valamint Ghánában, ahol a betegséget eddig csak állatokban azonosították. Hivatalos adatok szerint az első hét országban 66 ember halt bele a fertőzésbe 2022 első öt hónapjában.