Pénzcentrum • 2021. július 7. 09:31
A Peruból kiindult és azóta ott dominánssá vált variánst a görög ábécé 11. betűje után lambdának keresztelték. A WHO egyelőre nem tartja aggodalomra okot adónak az új mutánst, viszont az már 27 országban jelen van, és Európában is megjelent. Arra nincs bizonyíték, hogy jobban terjedne a lambda, mint a korábbi variánsok, de az összehasonlíthatóság nehézségei miatt nem is lehet kijelenteni, hogy nem terjed annyira.
A lambda először 2020 augusztusában jelent meg, viszont mivel még nem történtek meg a szükséges kutatások, nem tudható biztosra, hogyan viselkedik, mi várható – írja a Euronews. Egyelőre Dél-Amerikában okozza a legtöbb gondot: Peruban az új esetek 82 százaléka mögött az új koronavírus variáns állt május és június folyamán, Chilében pedig a megbetegedésel 31 százalékát tették ki az ilyen esetek.
Lehetséges, hogy a terjedési képessége gyorsabb. Ezt még nem kutatták és dokumentálták megfelelően, így nem lehet összehasonlítani más változatokkal, például a gammával vagy a deltával
– mondta Jairo Mendez, a Pánamerikai Egészségügyi Szervezet (PAHO) szakértője.
A lambda megjelent Nagy-Britanniában is - a brit egészségügy azt feltételezi, hogy az új variáns gyorsabban terjed és ellenállóbb lehet az antitestekkel szemben - amelyek az oltás vagy a fertőzésen való átesettség nyomán kialakul a szervezetben. Egy július 3-án publikált amerikai kutatás szerint viszont az oltás megfelelő védelmet ad a mutánsok ellen.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Mindenesetre nem jó hír Európa és a világ számára, amely még a deltával küzd, hogy újabb mutáns jelent meg. A szakértők szerint a vírus legyőzéséhez - a nyájimmunitás meglétéhez - 70 százalékos átoltottság szükséges a világon, és jelenleg 10,4 százaléknál tartunk.