24.hu • 2021. február 5. 08:31
Február végéig tesztelik a vakcinaigazolási programot, ezt követően fokozatosan vezethetik be azt Magyarországon is. A fejlesztő cég emlékeztetett, hogy hazánk elsők között szállt be a közös oltási igazolási rendszer fejlesztésébe.
Február végéig tart az oltási információs program tesztelése, az azt fejlesztő vállalat szerint ezt követően a kormány a különböző modulokat fokozatosan tehet elérhetővé az állampolgárok számára - írta a 24.hu-nak az észt Guardtime nevű céget, amely oltási információs platformot fejleszt.
A cég azt is írta, Jüri Ratas azóta már lemondott észt kormányfő 12 állam miniszterelnökét kereste fel decemberben, a VaccineGuard teszteléséről el is kezdődtek a konzultációk. Magyarország az elsők között mondott igent. Kiderült, Észtországban és Izlandon a tesztelési szakasz már lezárult, utóbbi el is kezdte alkalmazni a platformot. A Guardtime január végén jelentette be, hogy Magyarország is beszáll az oltási információs platform fejlesztésébe, elsők között a világon
Gulyás Gergely miniszter a hetekben már arról beszélt, hogy elképzelhető, hogy idővel más szabályok vonatkoznak majd a beoltottakra. Például ők esetleg este 8 után mentesülhetnek a kijárási tilalom alól, de az is lehetséges, hogy a nyitást követően csak a beoltottak mehetnek majd bizonyos eseményekre. Az pedig már biztosnak tűnik, hogy az országok jó ideig csak negatív koronavírusteszt vagy vakcinaigazolás felmutatásával engedik el a karanténkötelezettséget a külföldről érkezőknek.
Gulyás elmondása szerint itthon plasztikkártyával igazolhatják majd magukat a védettséget szerzők, de ahhoz, hogy az oltási igazolás átláthatóan működjön nemzetközi szinten is, egy közös platform lehet a megoldás.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Fotó:MTI/Koszticsák Szilárd