Pénzcentrum • 2020. augusztus 24. 16:51
Könnyen lehet, hogy a koronavírus-járvány második hazai hullámának a küszöbén vagyunk, éppen ezért ismét komolyan kell venni a biztonsági és higiéniai előírásokat. Mivel a vírus cseppfertőzéssel terjed, szennyezett tárgyakon tárgyakon keresztül is el lehet kapni, éppen ezért különösen fontos, hogy a gyakori kézmosás mellett megfelelően fertőtlenítsük ezeket is.
Európa legtöbb államában romlik a járványügyi helyzet, és habár hazánkban a régióhoz képest még mindig alacsony az esetszám, nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a járvány továbbra is jelen, a járványügyi készültség érvényben van.
Fontos tudni, hogy a koronavírus ugyanúgy terjed, mint az influenza, cseppfertőzéssel, vagyis az orrból vagy szájból származó apró cseppeken keresztül terjed emberről emberre. A vírus tehát köhögéssel, tüsszentéssel, kilégzéssel kerül a környezetbe. Ezért is fontos több mint 2 méter távolságra maradni a megbetegedett személyektől és betartani az alapvető higiéniai szabályokat, mert azzal megfertőződhet valaki, hogy a cseppekkel szennyezett tárgyakhoz vagy felületekhez ér, majd a szeméhez, orrához vagy szájához nyúl - figyelmeztet a koronavirus.gov.hu.
Távirányító
A gyakran megérintett kapcsolók, távirányítók nem csak a látható koszt, de a láthatatlan szennyeződéseket, a baktériumokat és a vírusokat is összegyűjtik. Ha egy puha pamut kendőre egy csepp kézfertőtlenítőt teszünk, és azzal áttöröljük, akkor biztosak lehetünk benne, hogy nem csak tiszták, de vírusmentesek is lesznek. A gombok közötti részek eléréshez használjunk fültisztító pálcikát.
Kulcsok
Ha van még olyan tárgy, amit utazós kézzel biztosan megfogunk, az a kulcsunk. Ám ha rendszeresen áttöröljük őket felületfertőtlenítővel vagy alkoholos vattával, akkor máris nagyobb biztonságban érezhetjük magunkat
Billentyűzet
A billentyűzetbe potyogó fizikai szennyeződések bosszantóak, de speciálisan erre való gyurmával, slime-mal, vagy egy egyszerű ragasztószalaggal viszonylag gyorsan megszabadulhatunk tőlük. Ha ez nem lenne elég, akkor egy alacsony fokozatra állított porszívóval is nekiállhatunk a tisztításnak, majd fertőtlenítős kendővel töröljük át kétszer a láthatatlan szennyeződések eltüntetése érdekében.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Képernyő
És persze nem szabad megfeledkezni kedvenc tárgyunkról, amit a legtöbbet szorongatunk a nap folyamán, a mobiltelefóniainkról sem. Ecetes vízzel megtöltött szórófejes flakon épp ideális lehet a képernyőink tisztítására, mobiltelefonokkal azonban érdemes óvatosabban bánni. Első lépésként áramtalanítani kell a készüléket, minden kábelt ki kell húzni belőle, majd érdemes ki is kapcsolni. Ezután töröljük át egy mikroszálas kendővel, majd higított alkoholba mártott arctisztító koronggal (de ne tocsogjon, épphogy csak nedves legyen). Közvetlenül a készülékre ne fújjunk ablakmosót vagy ecetet, és papírtörlőt se használjunk, egyszerűen az túl durva az érzékeny felületekhez.
+1: Ami mindennél fontosabb
Ugyanakkor egyetlen dolog van, amit rendszeresen és alaposan meg kell mosnunk, és fertőtlenítenünk kell, ez pedig a kezünk. Dr. Stephen Berger, a Global Infectious Diseases and Epidemiology Network nevű szervezet társalapítója a WebMD-nek nyilatkozva elmondta, hogy baktériumok, vírusok, gombák és egyéb kórokozók láthatatlan ingoványa vesz minket körül mindennap. Ezek az apró lények tényleg mindenütt ott vannak - a könyvespolctól a karóránkon át a szemüvegünkig. Többségük ugyanakkor veszélytelen ránk nézve. Ezért nem is indokolt, hogy hazatérés után az összes holminkat úgy sikáljuk át, mintha a tárgyak mindegyike biológiai veszélyt hordozna, ugyanakkor érdemes ezekben az időkben jobban odafigyelni ezek tisztaságára - írja a Házipatika.