Pénzcentrum • 2020. március 30. 17:45
Újabb gazdaságstabilizáló mentőcsomaggal állt elő a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara. Parragh László elnök az ezt kísérő levelében a többi mellett kiemelte, hogy a mostani krízishelyzet nem összehasonlítható a 2008-as pénzügyi válsággal, így annak kezelése is eltérő eszközrendszert igényel. Orbán Viktor ma jelentette be, hogy április 6-án vagy 7-én gazdaságvédelmi akciótervet fognak bemutatni - vélhetően a kamarát is bevonták az egyeztetésekbe.
Újabb javaslatcsomaggal állt elő a koronavírus okozta gazdasági károk enyhítésére a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara. A szervezet elnöke, Parragh László ebben azt írta:
- írta az elnök, aki leszögezte, fenntartják korábbi álláspontjukat, miszerint a mostani krízishelyzet nem összehasonlítható a 2008-as pénzügyi válsággal, így annak kezelése is eltérő eszközrendszert igényel, amelyre vonatkozó első körös és azonnali intézkedési javaslataikat 2020. március 17-én a kormányzat részére bocsátották.
- folytatja Parragh, majd hozzáteszi, a szervezet álláspontja szerint az új koronavírus-járvány egy globális méretű humán-, fizikai- és gazdasági válság is egyben. Mindez magával vonja, hogy nem elegendő csupán a gazdasági válságkezelésre koncentrálni, sőt egyértelműen megállapítható, hogy rövid távon a humán, fizikai tényező elsőbbséget élvez. Az MKIK a kialakult helyzet komplexitását tekintve, offenzív gazdaságpolitikai magatartásra tesz javaslatot.
A fenti alapelvek figyelembe vételével az MKIK második "Kríziscsomagja" az alábbi azonnali intézkedések eszközölésére terjed ki:
- 1. Nemzeti Válságkezelési Alap felállítása
- 2. Munkahelymegtartás biztosítása és a kialakult munkanélküliség azonnali kezelése
- 3. Életképes hazai vállalkozói kör kiemelt támogatása
- 4. Szolidaritási, közjót biztosító intézkedések
A pontok felsorolása után Parragh László kijelentette, a legfontosabb feladat jelen helyzetben a munkahelymegtartás. A mostani helyzetben messze nem csak a legevidensebb ágazatok (turizmus, vendéglátás, stb), hanem újak is leálltak. Első körben azok, amelyek szorosan kapcsolódtak az azonnal összeomlott ágazatokhoz. Ezt követően pedig azok is, amelyek a személyes érintkezések csökkentése miatt bevezetett korlátozások következményeként jelentős árbevétel zsugorodást szenvednek el. Ez a multiplikátor, begyűrűző hatás mára már szinte minden ágazatban, más-más mértékkel, de érezteti hatását.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Fontosnak tartjuk kiemelni, hogy valamennyi kezdeményezésünk esetében a támogatásokat csak kötelezettségvállalás mellett javasoljuk odaítélni (úm. a vállalat hajlandó az értékláncát átalakítani, hajlandó termelékenységnövekedéssel járó erőfeszítéseket tenni, hajlandó a munkaerő olyan megtartására, aminek a terheiben a krízis ideje alatt osztozik az állammal).
- írta az elnök, aki arról is írt, az MKIK által felállított ágazati munkacsoportok összegyűjtötték az észrevételeket és javaslataikat, amelyeket hamarosan, szintén közvetlenül eljuttatnak valamennyi érintett a szakpolitikának.