Portfolio • 2018. június 25. 14:02
Az állami- és magánegészségügyi ellátásban is elengedhetetlen a szakmai felügyelet és minőségbiztosítás, mert a beteg mindkét rendszerben beteg - fejtette ki meglátását a Portfolio-nak adott interjújában Ficzere Andrea. A Magyar Kórházszövetség elnökhelyettese hangsúlyozta: nincs egyszerre két (állami és magán) rendszerre elég egészségügyi dolgozó, sokan elhagyták az egészségügyi pályát, míg mások külföldön vállaltak szakmai munkát, és az itthon maradt orvosok nagy része az állami munkahelye mellett több, akár 3-4 helyen is magánrendel, ezért szabályozott átjárásra lenne szükség a számukra.
Ficzere Andrea, a Magyar Kórházszövetség elnökhelyettese a Portfolio-nak adott interjújában többek között arról is beszélt, hogy egyre nagyobb a kereslet a magánegészségügyre, ugyanakkor mind a magán, mind az állami intézményekben lényegében ugyanazok a szakemberek dolgoznak.
Azt is elárulta, az Uzsoki Kórház VIP-szolgáltatásainak elindításakor elsősorban a külföldi betegek ellátása volt a cél, és őket is meglepte, mennyi magyar beteg ment a kórházba.
- mondta. A munkaerőhiánnyal kapcsolatban úgy fogalmazott, az Uzsoki Kórház a többi intézményhez képest relatíve jó helyzetben van, de nekik is vannak olyan területeik, ahol új szakemberek belépésére lenne szükségük.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
- mondta. Az interjúban szó volt többek között a pályaelhagyókról, a hálapénzről és arról is, hogyan viszonyulnak jelenleg a biztosítók az egészségügyi szektorhoz. A teljes interjút ide kattintva lehet elolvasni.