Pénzcentrum • 2016. március 3. 17:35
Kórházba került az egykori közkedvelt tévés műsorvezető, Rózsa György, a fájdalmain azonban nem tudtak enyhíteni, így komoly műtétet kellett elvégezni rajta. A közkórházba kerülő betegek egyre nagyobb számban halnak meg az egészségügyi intézményben összeszedett betegségekben, a magánkórházak viszont sokszor megfizethetetlenül drágák.
Pokoli fájdalmakkal került kórházba a legendás műsorvezető, Rózsa György. Tíz napon keresztül próbáltak enyhíteni a fájdalmain, ám a műtét elkerülhetetlen volt. A műtét sikeres volt, most rehabilitációra jár a műsorvezető - írja a Story.
Nem mindegy egyébként, hogy megműtenek minket ilyenkor, vagy sem, ugyanis a műtétnek elég magas költségei vannak, ráadásul fertőzéseket is elkaphatunk, amelybe bele is halhatunk. A nozokómiás (kórházban tartózkodáskor kialakuló) fertőzések a magánkórházakban ritkák, míg a közintézményekben egyre többen halnak meg emiatt. Ilyen tipikus betegség például a húsevő baktérium, amely sokszor csak amputációval kezelhető.
Mennyibe kerül, ha nem a kórházban akarunk meghalni?
Borsos ára van annak, ha magánkórházban szeretnénk kezeltetni magunkat. Még a legolcsóbb műtétért is többszázezer forintot fizethetünk ki, de az is előfordul, hogy az 1 millió forintot is eléri a kórházi számla összege.
- Mandulaműtét: 200 - 400 ezer forint
- Orrsövényműtét: 240 - 410 ezer forint
- Szülés: 315 - 690 ezer forint
- Köldöksérv: 220 - 490 ezer forint
- Bütyök műtét: 240 - 450 ezer forint
- Cement nélküli csípőprotézis-beültetés: 1,5 millió forint
- Tenisz/golfkönyök műtéti ellátása: 175 - 350 ezer forint
- Vesekő zúzás: 350 - 380 ezer forint
- Pajzsmirigy műtét: 330 - 650 ezer forint
Kérdés persze, hogy Rózsa Györgyöt magán intézményben kezelték vagy sem. Ugyan pontos információnk nincs, hogy mennyibe kerül egy grenicsérv operáció, de ha magánkórházban kezelnek minket, akkor
Hogyan lehet ekkora összeget kifizetni?
A magán intézmények nem olcsók, ennek fedezetére már egyre többen kötnek egészségbiztosítást, több biztosító is kínál ilyen terméket. A magyarok mindössze 1 százaléka rendelkezik jelenleg egészségbiztosítással, ennek három oka van:
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
- Az emberek nem ismerik a lehetőségeket,
- Az értékesítéshez orvosi ismeretekre van szükség,
- A teljeskörű egészségbiztosítások az átlagos magyarnak aránylag drágák.
- mondta Zahal Levy, a MediHelp International elnöke a Portfolio Biztosítás 2016 konferenciáján. Ezen biztosítások elterjedését adójóváírással lehetne segíteni elsősorban.
- tette hozzá Zahal Levy.