Undorító fertőzést kaphatunk a kórházakban: amputáció lehet a vége

Pénzcentrum2016. március 1. 18:30

A közkórházak szolgáltatási színvonala rohamosan esik, ezért egyre többen fordulnak magán intézményekhez. Ez viszont nem olcsó mulatság, egészségbiztosítás nélkül nehezen fizeti ezt ki egy átlagos magyar család. Ennek ellenére nem árt felébredni: az államnak gyakorlatilag nincs pénze arra, hogy kifizesse a kórházi számlákat.

A közegészségügy folyamatosan, de biztosan romló színvonala miatt egyre nagyobb a kereslet a magán orvosi szolgáltatásokra. Itt az egészségügyi dolgozókat és a betegeket is európai környezet fogadja, szemben a közegészségügyi intézményekkel. Nem csoda, hogy egyre többen keresik ezeket a szolgáltatásokat, annak ellenére, hogy a magán intézményeket felkeresők 93 százaléka fizeti az egészségügyi járulékot.

Lantos Gabriella, a Róbert Kórház operatív igazgatója szerint három dolgot kapnak a betegek, ha egy magán intézményt keresnek fel:

  • Időt, nem kell egész nap a rendelőben várni és nincsenek várakozási idők (legalábbis jelentősen rövidebbek), mint a közintézményekben,
  • Személyes törődést, ügyfélélményt, a betegek tudják, hogy mi fog történni velük
  • Nem kell hálapénzt fizetni, sőt számlát kapnak, így például egészségpénztárból is fizethetnek.
Ezek hiánya nem a közintézmények dolgozóinak hibája

 - emelte ki Schiszler István, a Duna Medical Center igazgatója a Portfolio Biztosítás 2016 konferenciáján.

Lényeges továbbá, hogy a nozokómiás (kórházban tartózkodáskor kialakuló) fertőzések kialakulása a magánkórházakban ritkák, míg a közintézményekben egyre többen halnak meg emiatt. Ilyen tipikus betegség például a húsevő baktérium, amely csak amputációval kezelhető.

Hogyan kaphatunk mi is magán ellátást vagyonok megfizetése nélkül?

A magán intézmények nem olcsók, ennek fedezetére már egyre többen kötnek egészségbiztosítást, több biztosító is kínál ilyen terméket. A magyarok mindössze 1 százaléka rendelkezik jelenleg egészségbiztosítással, ennek három oka van:

  • Az emberek nem ismerik a lehetőségeket,
  • Az értékesítéshez orvosi ismeretekre van szükség,
  • A teljeskörű egészségbiztosítások az átlagos magyarnak aránylag drágák.
A várható élettartam rohamosan nő, így egészségbiztosítás nélkül hosszú távon a kormány nem tudja majd kifizeti az orvosi ellátást

 - mondta Zahal Levy, a MediHelp International elnöke. Ezen biztosítások elterjedését adójóváírással lehetne segíteni elsősorban.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Jobb, ha felébredünk, az államnak nincs már arra pénze, hogy kifizesse az orvosi kezelésünket

- tette hozzá Zahal Levy.

Mennyit kell ezért kifizetni?

Fontos leszögezni, hogy nagyon nagy különbségek lehetnek az egyes magánklinikák árai között. A legtöbb beavatkozás több százezer forintba kerül, az alábbi műtétekért, kezelésekért például megközelítőleg ennyit kell fizetni:

  • Mandulaműtét: 200 - 400 ezer forint
  • Orrsövényműtét: 240 - 410 ezer forint
  • Szülés: 315 - 690 ezer forint
  • Köldöksérv: 220 - 490 ezer forint
  • Bütyök műtét: 240 - 450 ezer forint
  • Cement nélküli csípőprotézis-beültetés: 1,5 millió forint
  • Tenisz/golfkönyök műtéti ellátása: 175 - 350 ezer forint
  • Vesekő zúzás: 350 - 380 ezer forint
  • Pajzsmirigy műtét: 330 - 650 ezer forint

Címkék:
biztosítás, egészség, kórház, egészségügy, egészségbiztosítás, egészségpénztár, duna medical center, duna medical, magánkórházak,