Nagy a baj a magyar munkahelyeken: unatkoznak, motiválatlanok a dolgozók
Nagy kérdés, hogy hogyan lehet valódi motivációt teremteni ma a magyar munkahelyen, vagy éppen hogyan lehet elkerülni egy formálódó mentálhigiénés katasztrófát.
Nagy kérdés, hogy hogyan lehet valódi motivációt teremteni ma a magyar munkahelyen, vagy éppen hogyan lehet elkerülni egy formálódó mentálhigiénés katasztrófát.
Milyen új HR-trendek formálják a jövőt, és hogyan tudnak a vállalatok ezekhez alkalmazkodni?
Dr. Tóth Ágnessel, a Prohuman vezérigazgatójával beszélgettünk a 2024-es munkaerőpiaci trendekről és HR kérdésekről.
Megannyi fontos esemény borzolja a kedélyeket a munkaerőpiacon, amelyekre csak azok tudnak megfelelően reagálni, akik képesek átlátni a társadalmi és gazdasági folyamatokat.
Egyre gyakoribb a próbaidő alatti felmondás, de a munkaadó gyakran meg is indokolja, miért kerül sor erre. Miért és mikor menekülnek a dolgozók még a véglegesítés előtt?
A pályakezdő az, aki még nem rendelkezett főállású munkaviszonnyal, de gyakornoki pozíciókban már szerzett szakmai tapasztalatot.
A munkahelyi bérfeszültség egyik gyakori forrása, amikor egy újonnan felvett, fiatalabb és tapasztalatlanabb kolléga magasabb fizetést kap, mint a régebbi.
A magyar gazdaság gyengélkedése erős nyomot hagyott a munkaerőpiacon tavaly. A foglalkoztatottsági adat szépen csillog, ám a munkanélküliség nő, és a helyzet egyre csak nehezedik.
Az év kezdetén a vállalatoknál kiemelkedő jelentősége van az éves teljesítményértékelő beszélgetéseknek.
A kiszervezett bérszámfejtéssel védekezni lehet a munkaerő fluktuációja ellen, biztosítható az üzletmenet-folytonosság, és a tévhitekkel ellentétben az adatbiztonság is inkább javul, mintsem romlik.