Hihetetlen művészeti érték kerül kalapács alá: tízmilliókba kerülnek ezek az alkotások
Története legnagyobb kortárs aukciójára készül a kortárs aukció műfaját itthon meghonosító Virág Judit Galéria.
Története legnagyobb kortárs aukciójára készül a kortárs aukció műfaját itthon meghonosító Virág Judit Galéria.
A kutatások szerint a művészeti tevékenységek, legyenek azok alkotó vagy szemlélői élmények, jelentős egészségügyi előnyökkel járnak.
Az árverésen Bak Imre, Rozsda Endre és a hazai aukciókon csak nagyon ritkán felbukkanó Fredric Karoly egy-egy alkotása is új tulajdonosra lelt.
Váratlanul jelentette be saját Facebook-oldalán az Artportal.hu, hogy nem elérhetők tovább az interneten.
A kortárs művészet nem csak kreatív és inspirációs forrás, de hidat képez az üzlet és a kultúra között:
"Sokan továbbra sem mernek elmenni egy képzőművészeti kiállításra, mentegetőznek, hogy nem értenek hozzá: pedig ahhoz sem kell irodalmárnak lenni, hogy egy könyvet elolvass."
A városban ma már sok helyen látható street art műfajról Jankovits Barnabás, a Neopaint Works alapítója beszélt a Pénzcentrumnak.
Vajda Lajos Gyertyás lány című 1936-os műve, amely a legnagyobb méretű magánkézben őrzött olajképe, beállította a festő életműrekordját, több mint 20 százalékkal múlva felül a korábbi legmagasabb leütési árat.
A 12. Háború utáni és kortárs művek aukcióján emellett főszerep jut olyan neves alkotóknak is, mint például Keserü Ilona, Fajó János, Kassák Lajos, Lakner László.
A fiatal művész elmesélte, a tanárai nem figyeltek fel tehetségére, de szülei egy asztalon hagyott rajzon látták, hogy művei nem mindennapiak.
Nagyon el vagyunk maradva a nemzetközi normáktól - rulta el a Pénzcentrumknak adott interjújában Sáfár Zoltán. A Godot Kortárs Művészeti Intézet tulajdonosa.
A hazai underground zenei és vizuális szcéna összefogásával létrejött esemény során mappingek és egyéb kortárs vizuális alkotások is felsorakoznak.
"Addig megyek, amíg meg nem kapom azt, amit elképzelek" - mondta el lapunknak adott interjújában a művész, akinek a legnagyobb álma New Yorkban kiállítani.
120 millió forintért kelt el Kondor Béla egyik festménye a Kieselbach Galéria aukcióján. Soha nem fizettek még ennyit kortárs festményért.
Városi Gábor, képzőművész, ingatlanfejlesztő, aki habzsolja az életet, luxuslakásokat tervez, több tonnás szobrokat készít, és most 50 x évesen, 20 év kihagyás után újra fest is.
Az idősík elég hosszú, és a szakértelemnek, a befektetések többségéhez hasonlóan, itt is fontos szerep jut.
Pados Gábor, az acb Galéria tulajdonosa volt az Első Yard, a Pénzcentrum podcast sorozatának vendége.
Bármilyen művészeti területről legyen is szó, egy biztos: a siker útja nem egyenes és kiszámítható.
A két kiállítás április 8. és május 6. közt ingyenesen megtekinthető a Virág Judit Galériában.
Elkelt a hazai kortárs festészet meghatározó remekműve: Bak Imre Festmény II. című alkotásáért 32 millió forintot fizettek vasárnap este.